Pár informací o Malajsii


Hodnocení uživatelů:  / 5
 

 

Geografie:
Malajská federace se skládá z Malajského poloostrova a dvou států Sabah a Sarawak, které se nachází na ostrově Borneo.

Oficiální název : Persekutan Tanah Malaysia

Český název : Malajsie

Hlavní město : Kuala Lumpur

Rozloha : 329 758 km2

Oficiální jazyk : Malajština

Populace : 26 milionů

Obyvatelstvo : Malajci 61%, Číňané 30%, Hindové 9%

Střední délka života  :
Muži 68 let
Ženy 73 let

Náboženství : muslimové 53%, budhisté 17%, hinduisté 7%, křesťané 6%

Forma vlády : Federální konstituční monarchie

Státní zřízení : Sultanát

Podnebí :
Tropický klimat s vysokými teplotami po celý rok. V nížinách se teploty pohybují od 21°C do 32°C. Ve vysokohorských oblastech v rozmezí od 15°C do 25°C

Mezinárodní zkratka : MYS

Mezinárodní poznávací zkratka (MPZ) : MAL

Jízda : Vlevo

Internetová doména : .my

Počet internetových uživatelů : 10 040 000

Čas k SEČ : +7

Směnný kurz k 1.3.2009 : 6,07Kč = 1RM

01.03.09 - Praha - Mnichov - Dubaj


Hodnocení uživatelů:  / 1

Napsal Pavel Šťastný

Po loňské dovolené na Srí Lance v hotelu Hibiscus *** s All Inclusive jsme se rozhodli pro letošní rok zkusit něco jiného, dobrodružnějšího.

Podařilo se nám sehnat letenky opět s luxusní leteckou společností EMIRATES z Mnichova do Dubaje, kde máme zhruba 4 hodiny pauzu a pak do Kuala Lumpur.

Je neděle ráno a my odjíždíme směr Mnichov....brrr 7 hod ráno...ale vzhledem k tomu jaké je venku počasí se už těšíme, abychom byli v teple co nejdřív.

Minulý rok jsme řešili jak se dostat do Frankfurtu, nakonec jsme zvolili "pohodlný autobus StudentAgency". Bohužel se to neosvědčilo (7 hodin nepohodlným autobusem + 7 hodin zbytečného čekání na letišti), takže tentokrát jedeme vlastním autem, které necháme na parkovišti asi 5km od letiště. Pro vyhledání nejvýhodnější ceny parkovného jsme využili http://www.am-flughafen.com/ . Parkovné na 17 dní vyšlo na 58EUR.

Cesta do Mnichova proběhla bez problémů, dálnice byla skoro prázdná, jen počasí bylo hnusné (mlha, déšť). Po příjezdu na parkoviště, které jsme našli bez problémů, jsme přeskočili do transportu na letiště a za 5minut sme byli v terminálu.

02.03.09 - Dubaj - Kuala Lumpur


Hodnocení uživatelů:  / 1

Napsal Pavel Šťastný

Cesta do Kuala Lumpur trvala přibližně 6,5hodiny a na rozdíl od letu do Dubaje tam neřvaly děti tolik. Přesto sme se nějak moc extra nevyspali...pořád nás budili na svačinu, zmrzlinu, pití a nebo snídani.

Po přistání jsme udělali pár snímků odletové haly mezinárodního letiště.

Letiště - odletová hala

03.03.09 - Kuala Lumpur


Hodnocení uživatelů:  / 1

Napsal Pavel Šťastný

Dnes ráno jsme vstávali odporně brzy (v osm), abychom stihli zajistit volné vstupenky na vyhlídku v Petronas Twin Towers. V průvodcích psali, že je nutné přijít ráno, aby vůbec získal lístky na odpolední vstup. Jako dopravní prostředek jsme zvolili KL Monorail a za 1,2RM jsme popojeli dvě stanice.

KL Monorail

04.03.09 - Kuala Lumpur - Ipoh


Hodnocení uživatelů:  / 1

Jelikož jsme šli spát asi ve čtyři ráno, tak sme si spánek protáhli až do dvanácti a po chvilce už přišla paní jestli jako budeme odjíždět...nebo si zaplatíme ještě den. Tak jsme se urychleně sbalili a vyrazili do města. Cestou nás přepadl hlad, takže jsme zalezli do místního FOOD COURTu. Poobědvali jsme a během té doby jsme rozmýšleli kam tedy pojedeme, jestli na sever nebo na jih...nakonec zvítězil sever a Cameron Highlands.

Průvodce radil, abychom jeli autobusem, takže jsme vyrazili hledat cestu na autobusové nádraží Puduraya.

Nádraží Puduraya vevnitř

05.03.09 - Ipoh - Cameron Highlands - Tanah Rata


Hodnocení uživatelů:  / 2

Dneska jsme si zase přispali...asi tak do 11 dopoledne-nějak na nás asi ještě působí ten časový posun, takže večer se nám nechce spát a ráno jsme grogy:-) Když jsme se vyhrabali z postele, rovnou jsme si zabalili svých pár švestek, check outli se z hotelu a vyrazili s baťohy do města. Po ceště jsme se stavili v pár obchůdcích, ukořistili nějaký ten hadřík (například 3 kravaty značek BOSS a Ermnegildo Zegna dohromady asi za 300 Kč-no nekup to!!!). Dále jsme si koupili něco k snídani a po chvíli chůze našli zelené zákoutí, kde jsme to všecko zbaštili. Tedy všecko ne, protože Pavlík si koupil krom jiných bochánek, ve kterém nebyla marmeláda, ale rybičky a ančovičky a Kristýnka se zase rozdělila o svoje mlíko na kornflaky s toulavým koťátkem. Zde přikládáme foto místa naší včerejší večeře a dnešní snídaně.

Areál kde jsme večeřeli a snídali

06.03.09 - Tanah Rata - Kuala Lumpur


Hodnocení uživatelů:  / 2

Ráno jsme si přivstali, neboť jsme se rozhodli využít služeb místního hotelu a zaplatili si poznávací okružní jízdu. Měli jsme zaplacenou pouze jednu noc, takže sbalené batohy jsme nechali pod dozorem na recepci a vyrazili na výlet v 8:45.

První zastávka byla v Rose garden. K vidění byla spousta překrásných kytek, kaktusů a dalších rostlin. Zahrada byla situovaná v kopci a když jsme vyšli až nahoru, otevřel se nám překrásný výhled na celé údolí.

Rose garden

Výhled z Rose garden

07.03.09 - Kuala Lumpur - Melaka


Hodnocení uživatelů:  / 2

Součástí dnešního ubytování byla i snídaně, takže jsme si museli přivstat na devátou. Než jsme zabalili, tak už zas bylo dvanáct hodin. Jelikož jsme chtěli dnes vyrazit do Melaky, museli jsme se zastavit na nádraží Puduraya a někde v tom blázinci zakoupit jízdenku. Odevšad na nás pokřikovali naháněči kam že to chceme jet. Našli jsme společnost, která odjížděla ve tři odpoledne za 12,20RM a tudíž jsme měli ještě asi 2,5hodiny čas.

Rozhodli jsme se vyrazit do jeleního parku, který jsme minule nestihli, kvůli dešti. Když jsme vystoupili z taxíku u jeleního parku, začalo hřmít a poprchávat. Naštěstí z toho nic nebylo (zatím), ale z prohlídky jelenů taky nic nebylo, protože od 12 do 15 měli zavřeno :( tak jsme nafotili alespoň pár fotek z dálky.

Mousedeer   park

08.03.09 - Melaka - Johor Bahru


Hodnocení uživatelů:  / 3

Ráno jsme si trochu přivstali, abychom stihli proběhnout alespoň několik zajímavostí Melaky, než zase pojedeme dál. Cestou jsme si skočili na snídani do blízkého nákupního centra a než jsme vylezli bylo zase asi 11hodin :) Zasekli jsme se na luxusních dortíkách:-)))

Snídaně

09.03.09 - Johor Bahru


Hodnocení uživatelů:  / 3

Dnes jsme si přivstali na snídani, kterou máme v ceně pokoje. Docela bodlo po ránu dát si teplou kávu a čaj.. Snídaně byla výborná, na výběr bylo spoustu sladkostí, pečiva, ovoce, různě upravená vajíčka,ale i nějaké nudle, maso....

Po snídani jsme se odkulili na pokoj, oblékli se a připravili k odchodu. Jenže akorát začlo neskutečně lejt, tak jsme se ještě zdrželi. Kristýna spala a Pavel surfoval na stránkách BMW klubu a 7er.cz.

Když jsme vyrazili ven, bylo již po poledni a stále pršelo..... no na rovinu, když to shrnu, celý den jsme šopingovali a prokládali to jídlem. To je vše. Jo ještě jsme viděli krásný budhistický chrám.

Pár hadříků z šopingování