Motovýlet za potápěním v Chorvatsku - červenec 2011


Hodnocení uživatelů:  / 2

Napsal Petr Šťastný

Dovolená, dovolená, dovolená... Termín mám již měsíc, ale plán žádný. Je úterý a od pondělka mám volno. Co s tím? Na last minute nemám, auto nemám, k moři chci. Otevírám internet a brouzdám po webu, co by se dalo podniknout. Nemám rád Chorvatsko, ale je nejblíže. Co tam? 14 dní se válet po kamenech a při vstupu do moře se bát jestli šlápnu na ježka nebo se naložit do alkoholu a spálit se na sluníčku jako černoch? :) Dilema… A ejhle. Co tak spojit příjemné s užitečným? Miluji vodu a potápění. Klikám na první odkaz, který na mě vyskočil, a dostávám informaci, že na ostrově Murter pořádají na české základně potápěčské kurzy. 14 dní za celkem slušné peníze a zvládl bych začátečnický i pokročilejší kurz. Okamžitě jsem věděl, že tohle bude ono. A jak se tam dostat? :) Řešení bylo parádní. Na motorce, jak jinak! Jenže jet sám by byla trochu nuda, tudíž jsem se rozhodl trošku pozlobit Páju a přemluvit ho k tomuhle výletu. Cukal se, vymlouval, ale chuť udělat si "papíry" a smět se potápět nejen "na zkoušku" byla silnější. Souhlasil a aby bylo ještě veseleji, přizval na tuhle cestu svou novou přítelkyni Míšu. Míša je docela dobrodruh, jelikož takhle daleko na moto ještě necestovala a ihned souhlasila. Vše jsem domluvil po telefonu a nástup byl ujednán na neděli. V sobotu jsme zabalili vše potřebné do kufrů, já ještě napakoval tankvak a po poledni jsme zalehli k finálnímu odpočinku před odjezdem.

Je půl jedenácté v noci, sobota a já mám motorku naloženou, natankovanou a před domem připravenou k odjezdu. Čekám, až dorazí Pája s Míšou, kterou jsem měl možnost poznat na odpolední kávě v pátek po práci :) Je teplo, nějakých 18°C. Přijíždějí asi o pět minut později, přivítáme se, prohlédneme ještě naposledy motorky a zda všechno drží jak má. Nasedáme a ve 22:40 startujeme před domem kousek od O2 Areny.

Těsně před odjezdem

Ducati Day & Aprilia Factory Day


Hodnocení uživatelů:  / 0

Je středa 28.4. a protože jsem dlouho nebyl na žádné akci, kde by bylo možné se projet s nějakým zajímavým autem, tak jsem začal pátrat na stránkách dealerů. Proklikal jsem se až na stránky firmy Aspirit, která připravuje testovací jízdy v Kořenově, ale bohužel v termínu, kdy se chystám na sraz BMW v Malackách (SK). Krom této akce se objevil odkaz i na akci APRILIA FACTORY DAY, kterou pořádá přímo italská centrála v Noale v neděli 2.června.

To byla výzva, které se nedalo odolat. Nechal jsem si asi den na rozmyšlenou, přitom rozhodil sítě, zda-li by nejel někdo se mnou a ve čtvrtek už začal vymýšlet podrobnosti cesty. Nakonec se žádný motorkář nechytnul, že prý kdyby to věděli dřív :-D No nic, alespoň kamarádka Luciaska se přihlásila na místo batůžku.

Cesta z Prahy do Noale je asi 850km dlouhá a v sobotu se ještě cestou zúčastním Ducati Day, kde mám zarezervované dvě motorky (Hypermotard 1100 a dále 1198čku), ale je to při cestě, akorát budem vyjíždět až odpoledne. V plánu je cesta v sobotu do Itálie, v neděli akce v Noale, odpoledne výlet na Lago di Garda nebo do Benátek a v pondělí zas domu.

Budík nastaven na 6,20 .... ráno se probudim, kouknu na budík a ono 7,50 :-D trochu šok, plánoval sem v klidu si dát snídani a pak vyrazit MHD do garáže, abych tam nenechával (před garáží) auto celej víkend. No nic, rychlý balení věcí...asi vyběhnu ven a vemu si tágo....sakra...sobota ráno, státní svátek...tak nakonec jedu autem.

Měl jsem na výběr jestli pojedu na Caponordu nebo na Futuře, volba nakonec padla na Caponorda, nabalil sem boční kufry a vyrazil pro Luciasku, kam sem prijel asi s 1/2 hod zpožděním. Na Ducati Day jel i kamarád Michal ještě z doby, kdy jsme závodně tancovali, ale poslal jsem ho napřed, aby alespoň jeden z nás přijel na Ducati Day včas.

Ducati Day - 1.5.2010

Cesta do Milína proběhla celkem rychle a vpohodě. Zaregistrovali jsme se a už čekali na první jízdu - já na Hypermotardu a Michal na Streetfighteru. Naplánován byl velmi pěkný okruh, asi 45km po okolních okreskách. Vyrazili jsme společně, cestou proběhlo pár pokusů o přizvednutí předního kola, což se celkem dařilo, ale zas sem to moc nehrotil. Hypermotard gut, ale nějak ty krátký motorky nejsou moc pro mě, cítil sem se na ní tak nějak míň stabilní.

Ducati Day - 1.5.2010 Ducati Day - 1.5.2010