15.3.2016 - Poslední den v Dubaji


Hodnocení uživatelů:  / 0

Napsal Pavel Šťastný

Vstáváme na pohodu kolem deváté, snídáme, ještě se snažím dopsat zase kousek článku a hlavně dělám Check-In na zítřejší odlet. Před jedenáctou vyrážíme směr Madam Road. Mají tam být půjčovny čtyřkolek a bugyn. Máme přibližnou polohu, kterou nám udal Petr při setkání hned na začátku našeho tripu. Cesta ubíhá celkem rychle. Přijíždíme k první půjčovně...za malou chtějí 300 dirhamů na hodinu, za větší 600 dirhamů. Karty neberou. A tak popojíždíme k další... 500 za velkou, 200 za malou. Zkoušíme ještě třetí nedaleko. Shodujeme se, že vezmem velkou se střechou...na malých bysme se asi usmažili v poledne :D Chtějí sice 600 za velkou, ale hravě ukecávám 100 dirhamů slevu, že vedle to mají levnější. Ještě jim tam stál velký litrový Polaris, ale za ten chtěli vedle 1000 dirhamů a tady dokonce 1300 dirhamů. Do toho nejdem...to je na nás už moc. Berem tu menší 750tku za 500 dirhamů. Fasujeme helmy, dostáváme instruktáž a ve 12:30 vyrážíme.

14.3.2016 - Dubaj a Burj Khalifa


Hodnocení uživatelů:  / 1

Napsal Pavel Šťastný

Snídaně na pokoji. Chtěl jsem dopsat článek v předchozího dne, ale nějak se mi nedaří. Na 10:30 máme zakoupeny lístky na Burj (130 dirhamů na osobu) a tak nám to vychází už abychom vyrazili. Necháváme si rezervu, kdyžtak se pokoukáme po obchoďáku. Od hotelu k Burj Khalifa to máme asi 9km, ale cestou je pár křižovatek, takže ve výsledku jedeme asi 40min. To byl takový trenink až pojedem ve středu na letiště. Přijíždíme asi v půl desáté na parkoviště. Celkem rychle najdeme volné místo v sekci P1M. Vstupujeme do vestibulu, vyjíždíme o dvě patra výš a konečně můžeme vstoupit do nákupáku. Jako první narážíme na kluziště.

Rozhodneme se nejprve dojít k Burj Khalifa pro lístky a pak případně se pokoukat okolo. Cestou potkáváme vystavenou kostru dinosaura.

13.3.2016 - Ras al Khaimah - Dubaj


Hodnocení uživatelů:  / 0

Napsal Pavel Šťastný

Dneska odjíždíme z RAK a přesunujeme se do Dubaje, protože už nás nenapadá, kam bychom se vypravili. Snídáme na pohodu, nikam se nehoníme. Na pokoji balíme a po jedenácté hodině vyrážíme. Navigaci nastavuju na Dubai...je to skoro pořád rovně. Cestou ještě odbočujeme do emirátu Umm Al Quwain - Old Town. Bohužel cesta končí u nějakého celního úřadu a nic pořádného jsme neviděli. Vracíme se zpátky na hlavní a hurá do Dubaie. Cestou potkáváme zajímavou reklamu na hotel...vyřazené letadlo Ilyushin IL-76.

12.3.2016 - Ras al Khaimah - moře a motokáry


Hodnocení uživatelů:  / 0

Napsal Pavel Šťastný

Dnes jsme v původním plánu měli výlet do ománského městečka Khasab na poloostrově Musandam, ale když jsme ptali dole na recepci kolik by stál výlet, tak prý 650 dirhamů za osobu a to se nám zdálo až dost. Takže dáváme odpočinkový den. Ráno po snídani ještě dopisuji článek, Rendis ještě trochu dospává a v poledne můžem vyrazit. Abych nefotil pořád snídani, tak přikládám aspoň foto restaurace Al Nakhla, kde se snídaně podávají :)

11.3.2016 - Ras al Khaimah - Wadi Sha'am - Jebel Jais - Ras al Khaimah


Hodnocení uživatelů:  / 1

Napsal Pavel Šťastný

Vstáváme trochu později, před desátou snídáme jako obvykle...ovoce, vajíčka, párečky a nakonec něco sladkého ke kávičce.

Sladká tečka

Dneska máme namířeno do jednoho Wádí a na vyhlídku z kopce. Navigace opět netuší kde je Jebel Jais, ale dle profilu pohoří tušim, kde by to mohlo být. Cestou tankujeme do plné a na benzince potkáváme bandu asi 20ti Harleyářů.

Harleyáři na pumpě

10.3.2016 - Al Ain - Jebel Hafeet - Hatta - Ras al Khaimah


Hodnocení uživatelů:  / 0

Napsal Pavel Šťastný

Vstáváme na pohodu kolem půl deváté, vařím kafe na pokoji a dávám si k tomu muffiny plněné jahodovou marmeládou. V balení jich bylo 24 za 10 dirhamů...ale po deseti jsem již nasycen. Pobalíme věci a jdem se odhlásit. Terasa na focení je stále zavřená a tak opouštíme hotel směrem na ještě vyšší vyhlídku než byl náš hotel. Jsou relativně nízko mraky a fouká tu, ale i tak je to pěkný výhled. Uděláme pár fotek a vyrážíme dál. Jinak cesta na vrchol je pěkně zatáčkovitá. Škoda, že nemáme tak o 150 koníc víc v autě.

Parkoviště na Jebel Hafeet

Výhled z Jebel Hafeet

9.3.2016 - Abu Dhabi - Hameem - Ománské hranice - Al Ain


Hodnocení uživatelů:  / 1

Napsal Pavel Šťastný

Dnešní den začíná pěkně. Dobrá snídaně rozsahu asi jako včera, na cestu berem 2 jabka, na pokoj dobalit věci a pro auto. Než vyrazíme, musíme ještě nakoupit zásoby na cestu...čeká nás asi 560km dlouhý výlet většinu podél pouště. Takže vodu, džus a nějaké jídlo. V půl desáté můžem vyrazit. Část cesty pojedeme stejně jako včera směr Auto muzeum a pak stále rovně až do Hameemu.

Počasí zatím také ideální...kolem 24°C po ránu, proplétáme se provozem a cesta ubíhá výrazně lépe než včera kdy tu byly různě velké louže. Míjíme Emirates National Auto Museum. Aby to nebyla taková sranda, zvedá se vítr a Rendis to označuje jako písečná bouře I. Nic jedeme dál...tohle ještě nic není. Dorážíme do Hameemu po 200km od hotelu. Pro jistotu tankujeme, nevím jak to bude vypadat dále, takže plná zase za 310,-

Trochu fouká

8.3.2016 - Abu Dhabi


Hodnocení uživatelů:  / 0

Napsal Pavel Šťastný

Na pokoji před spaním ještě otevíráme lahvinku Jamesona s dáváme si pár panáčků na dobrou noc. Uleháme v půl druhé ráno. Budíka nařizuji na 8:00. Bohužel mě můj žlučník nedovolí až do pěti do rána usnout. V 6:30 zvoní budík...sakra, já zapomněl vypnout pracovní budík a tak naše vstávání posouvám až na 9:30. Jelikož sme měli zatažené závěsy, spalo se krásně.

Snídani máme v prvním patře, kde je dostatek všeho možného. Začínám jako obvykle čerstvým ovocem, omeletou se slaninkou a na závěr, jelikož se nejdu potápět :), pár lívancema s polevou. V 10:30 odcházíme a balíme na výlet směr Ferrari World a motokáry.

Lívance

7.3.2016 - Dubaj - Abu Dhabi


Hodnocení uživatelů:  / 0

Napsal Pavel Šťastný

Naházíme věci do našeho Suníka, Rendis skáče k Petrovi do jeho Chevroletu Camaro a vyrážíme směr palmový ostrov. Cestou nesmíme zapomenout zastávku na pláži vedle luxusního hotelu Burj al Arab.

Rendis na pláži u plachetnice

Rendis se spolužákem Petrem

6.3.2016 - Praha - Dubaj


Hodnocení uživatelů:  / 0

Napsal Pavel Šťastný

logo flydubaiOd posledního výletu do Emirátů uběhlo již pár let a co čert nechtěl v listopadu 2015 vyšla akce na letenky s Wizzairem. Nicméně to nebylo z Prahy, ale až z Budapešti. Inu napsal jsem Rendisovi, protože o Dubaji dlouhá léta básnil, jestli by nechtěl vyrazit. Chvíli se rozmýšlel, ale pak slovo dalo slovo a začal jsem pro nás chystat pánskou jízdu.

Než přišlo konečné rozhodnutí, tak nám Wizzair letenky trochu zdražil a tak po propočítání všech nákladů na cestu do Budapešti nakonec volíme FlyDubai přímým letem z Prahy za 7tis.

Odlet se pomalu blíží a už je nejvyšší čas finalizovat plán cesty. Rendis je stále trochu zdženlivý v plánování, ale je nejvyšší čas zabookovat hotely a auto. Dlouho zvažujeme i výlet do sousedního Ománu a s tím související poplatky za vízum a připojištění auta...

Den odletu se blíží...balím jako obvykle večer před odletem. V neděli ráno poslední kontrola a můžem vyrazit. Rendis přijíždí na čas. Jelikož není žádný provoz, úspěšně dorážíme na začátek Check-inu. Online odbavení hotovo a dokonce máme sedadla u Exitu zdarma (původně v objednávce za jedno chtěli asi 700,-).

Po kontrole pasu zamíříme do salonku Mastercard Lounge, kde nesmí chybět lehké občerstvení a 2 Ballantinky s colou pro každého. Necelé dvě hodinky čekání jsou za námi a tam se přesouváme k bráně A8, kde právě zastavuje Boeing 737. Po půl hodince čekání konečně nastupujeme do letadla. U Rendise stále panují mírné obavy z "dlouhého" letu.

Ballantinky