Dneska odjíždíme z RAK a přesunujeme se do Dubaje, protože už nás nenapadá, kam bychom se vypravili. Snídáme na pohodu, nikam se nehoníme. Na pokoji balíme a po jedenácté hodině vyrážíme. Navigaci nastavuju na Dubai...je to skoro pořád rovně. Cestou ještě odbočujeme do emirátu Umm Al Quwain - Old Town. Bohužel cesta končí u nějakého celního úřadu a nic pořádného jsme neviděli. Vracíme se zpátky na hlavní a hurá do Dubaie. Cestou potkáváme zajímavou reklamu na hotel...vyřazené letadlo Ilyushin IL-76.

Je vidět, že Dubai je bohatší než ostatní emiráty. Počet Lamborghini, Ferrari, Rolls Royce se zvyšuje. Další metou je potkat nějaké Pagani (např. Zonda) a pak by taky mohl být nějaký Koenigsegg, protože počítat Mercedes-Benz G63 AMG a apod je nuda :D Z dálky pak vidíme Burj Khalifa, jeden z našich pozdějších cílů.

Hotel nemáme přímo v navigaci, ale Al Kuwait street tam je, takže nás to po pár kolonách dovede do správné ulice a náš hotel Citymax Bur Dubai nalézáme v zápětí. Tento hotel jsem vybral pro kombinaci ceny, kvality (dle fotek a hodnocení), internetu na pokoji a parkování zdarma v podzemních garážích. Pouze snídani nemáme předplacenou, ale hotel za ni chce celkem přijatelnou cenu 40 dirhamů a ne 87 jako v Mercure na Jebel Hafeet. Nakonec stejně snídani neberem, opodál je supermarket, kde si pak něco koupíme k snídani.

Dáváme chvíli oddych, připojujeme na net a ještě vyrazíme na obhlídku města. Míříme na Dubai Autodrome, kde sice pravděpodobně nebudem jezdit, ale mohli bysme aspoň vidět jak lítají po okruhu ostatní. Dá se jet buď přes Sheikh Zayed Road a zaplatit tak mýto (možná dvě) a nebo to objet zdarma souběžnou Jumeirah Road, kde je akorát víc semaforů. Cestou pak uhýbáme na pláž, kde jsme před týdnem byli v noci. Parkujeme na placeném stání, ale na tu chvíli na focení nebudem do automatu nic házet. Nakonec jsme tam asi půl hodiny než pokračujeme na autodrom.

Proplétáme se uličkama, dálnicema a za chvíli jsme na autodromu. Přistavěli vrátnici před vjezdem do areálu. Pan vrátný tvrdí, že kvůli automobilovým zážitkům jedeme pozdě, že mají jen do pěti...ale nakonec nás pouští, ať se kdyžtak zkusíme zeptat. No měl pravdu, sice v kanceláři vzadu někdo seděl...ale na recepci nikdo. Tak se chvíli poflakujeme po areálu. Vypadá to, že tu byla nějaká akce Dunlopu, nejspíš představení nových pneumatik. Před týdnem byl na podobné akci Mr.Sršeň od Bridgestone v Abu Dhabí. Pokoukáme na prázdný okruh, vyfotíme v garáži dva sporťáky a zavzpomínám na spodní části tratě, kde jsem lítal s formulí.

Dalším cílem je Dubai Outlet Mall. Parkujeme mimo parkoviště, ať nemusíme hodinu hledat místo. Outlet je to obrovskej. Mají tady všechny možný krámy s oblečením, brýlemi, obuví...ale nakonec nic co by nás zaujalo, že bysme si museli koupit. Po tom dlouhém procházení nám vyhládlo a tak jdeme do posledního patra na žvanec. Mno žvanec...Rendis špagety ala carbonara...a já nějaký nudle.

Po návratu na hotel ještě skočíme nakoupit na snídani do nedalekého supermarketu. Na pokoji dáváme poslední Jamesony s Colou a vyrážíme si sednout na chvíli do místního báru The Huddle's. Rendis si chtěl dát Stellu (36 dirhamů) a já Kilkenny (40 dirhamů), ale nakonec nás servírka přesvědčila, ež mají akci na Foster's za 25 dirhamů. Objednáváme dvě. A pak ještě dvě. To se nám to bude pěkně chrupkat.