Snídaně na pokoji. Chtěl jsem dopsat článek v předchozího dne, ale nějak se mi nedaří. Na 10:30 máme zakoupeny lístky na Burj (130 dirhamů na osobu) a tak nám to vychází už abychom vyrazili. Necháváme si rezervu, kdyžtak se pokoukáme po obchoďáku. Od hotelu k Burj Khalifa to máme asi 9km, ale cestou je pár křižovatek, takže ve výsledku jedeme asi 40min. To byl takový trenink až pojedem ve středu na letiště. Přijíždíme asi v půl desáté na parkoviště. Celkem rychle najdeme volné místo v sekci P1M. Vstupujeme do vestibulu, vyjíždíme o dvě patra výš a konečně můžeme vstoupit do nákupáku. Jako první narážíme na kluziště.

Rozhodneme se nejprve dojít k Burj Khalifa pro lístky a pak případně se pokoukat okolo. Cestou potkáváme vystavenou kostru dinosaura.

Je to pěkná štreka, ale přicházíme včas. Vyzvedáváme lístky a před vstupem ještě chvíli posedáváme na lavičce a už se nevzdalujeme od vstupu. Po necelé čtvrthodince nás už pouští dovnitř. Fotíme se u modelu. Pak následuje bezpečnostní kontrola a už můžeme do výtahu.

Ve výtahu pro asi 15 lidí jsme sami. Je to trochu jiný výtah, než se kterým jsem jel minule. Jako klasicky se po rozjezdu se zhasnou světla. Po chvilce začíná hrát hudba a po další chvilce se na okolní stěny začnou promítat jiné vysoké věže. Na jednu stranu Eiffelovka, na další kanadský CN Tower. A vy tak během jízdy pěkně vidíte jak stoupáte ve srovnání s ostatními věžemi. Najednou frnk...Eiffelovka skončí...CN Tower taky...a my pořád jedeme :D Náhle výtah zpomalí, ozve se cink a vystupujeme ve 125.patře. To je ta novinka...před čtyřmi lety bylo přístupné pouze 124.patro. Další novinkou je, že si můžete připlatit a vyjet až do 146.patra do výšky 555m. Zajímavostí byla škola, která si vyjela na Burj Khalifa a dostali za úkol nakreslit co vidí :D

Pokoukáme, užijeme si dosytosti pohledu a jdeme na výtah zpátky. Cestou dolu promítají trochu jiný film. Rendis pak komentuje, že mu ve výtahu nebylo úplně nejlíp, zlášť jak zhasnuli. Teď máme dostatek času se projít po nákupáku. Dubai Mall je druhé největší nákupní středisko na světě a je v něm 1200 obchodů. Nejprve hledáme prodejnu, kam musím Rendise zavést...mají tu totiž speciálku na zmrzlinu Häagen-Dazs. Trochu bloudime...ptáme se různě. Dle popisku na webu by to mělo být u vodopádů, ale nakonec nacházíme na druhé straně už jen jako stánek. Rendis objednává svojí oblíbenou banánovou s karamelem a k tomu ještě mango s malinou, zalité mléčnou čokoládou a posypané oříšky.

Fotíme vodopády a jak tak pak procházíme nákupákem, zacházíme i do Aeropostale a nakonec nakupujeme pár hadříků. Bohužel při oblékání mi vypadne mobil z kapsy na zem a pak zjišťuju, že mi to na displeji hází světlý čáry :( Takže oprava za trojku...grrrrr. To se mi ty nákupy vyplatily. Už to vypadá, že budem hledat parkoviště...ale to bychom zapomněli na důležitou součást Dubai Mallu - akvárium. Je to akvárium s největší akrylátovou stěnou na světě (8,3m krát 32,88m) a jinak celkově druhé největší co do objemu vody.

Cesta do auta na zabere poněkud déle, protože vymotat se na parkoviště a pak najít správné poschodí a sektor dá zabrat. Je tu deset pater garážových stání a to krát tři parkovací domy - Village Parking, Cimena Parking a Grand Parking. Po návratu k hotelu ještě skočíme do supermarketu pro něco k snídani a pití na zítra. No a když už je čas večeře, tak se rozhodujeme jestli zkusíme Sizzling Wok, Claypot Indian Cuisine a nebo The Huddle's, kde jsme byli na pivku. The Huddle's vítězí a objednáváme si dva steaky, já svíčkovou s houbovou omáčkou a zapečeným bramborem se sýrem, Rendis si dává Rib Eye se žampionama a česnekovou omáčkou. Ceny kolem 100 dirhamů s pitím.

Po příchodu na pokoj ještě musíme zatočit trochu se zásobama co jsme si dovezli a tak Rendis otevírá 12letou Glenfiddich...