24.10.2012 - Praha - Miláno aneb přískok lowcostem


Hodnocení uživatelů:  / 1

Napsal Míša Šťastná

LOGO EasyJet Koncem léta se s levnými letenkami do New Yorku doslova roztrhl pytel a letecké společnosti trumfovaly jedna druhou, ale žádná nabídka nás stále nepřesvědčila, abychom se letos podruhé vypravili do města, které nikdy nespí ... poslední přímé lety s Deltou zlevněné na 11 tisíc se nám nehodily termínově, Swiss nabízel bezkonkurenční cenu do 5 tisíc, ale z nepříliš dobře dostupného Švýcarska. A pak to přišlo, Alitalia nabídla v bleskové akci letenky s Deltou na JFK z Milána s návratem do Prahy za cenu něco přes sedm tisíc a navíc měla volno v termínu Pájových podzimních prázdnin. Tahle nabídka už zkrátka nešla ignorovat. Cestovní povolení do USA alias ESTA nám bylo uděleno již koncem roku 2011 pro lednový výlet a jelikož platí dva roky, jsme této byrokracie (a poplatku 14 USD) pro tentokrát ušetřeni. Pro hladký a pohodlný průběh cesty zbývalo už jen dokoupit večerní přelet do Milána za pětikilo s Easy Jetem a zabookovat hotel hned vedle letiště Malpensa. Na prohlídku Milána čas nebude, let do New Yorku odlétá už v devět ráno.

Večer přivezeme naše morče "na hlídání" k Pájově mámě, která nás poté odveze na ruzyňské letiště, čerstvě přejmenované na Letiště Václava Havla. Sebou máme jen pár věcí v příručních zavazadlech, online checkin máme hotový a boarding passy vytištěné, míříme proto rovnou ke gatu. Slečně u pasové kontroly se ale naše boarding pasy z neznámého důvodu nelíbí a trvá na tom, že musíme udělat checkin ještě jednou na přepážce, u které je dost nechutná fronta. S nelibostí se řadím na konec fronty, Pája se ale z boku přitočí ke slečně na přepážce Easy jetu se svým neodolatelným úsměvem a do deseti sekund máme v ruce nové boarding pasy :) trochu provokativně je na nich napsáno, abychom příště radši provedli online checkin. No, tohle by si Easy jet měl s letištěm trochu ujasnit ...

25.10.2012 - Miláno - New York


Hodnocení uživatelů:  / 1

Napsal Míša Šťastná

Když nás v 6:30 ráno probouzí budíky, v prvních minutách se nám vůbec nechce měnit veliké neuvěřitelně pohodlné postele milánského hotelu za vyhlídku osmi hodin strávených v jedné pozici na economy sedačkách v letadle. Touha po New Yorku ale vítězí, vstáváme, sbalíme se a jdeme dolů na snídani. Výběr je poněkud chudší, ale jídlo je dobré a je ho dostatek, prostě na jednu noc tak akorát. Naplníme bříška, odhlásíme se a v 7:30 už odjíždíme na letiště. Opět máme hotový check-in a vytištěný boarding pass, narozdíl od Prahy tedy můžeme projít security a pasovou kontrolou rovnou ke gatu. Čekáme na boarding a když se z rozhlasu ozve výzva pro pasažéry "Scascy" a "Driticova", s velkou dávkou fantazie v tom rozpoznáváme naše jména. Už se těšíme na hlášku typu "pardon, jsme overbooked, nevadil by vám business class", ale letušky nám chtějí stejně jako pár dalším pasažérům jen znovu zkontrolovat pasy a provést povinnou bezpečnostní otázku ohledně zavazadel, když jsme jí neabsolvovali u checkinu.

Náš Boeing 767-400 společnosti DELTA

26.10.2012 - New York (Lower Manhattan, Little Italy, Chinatown)


Hodnocení uživatelů:  / 1

Napsal Míša Šťastná

Ráno se probouzíme už po šesté. Pája zaběhne přes chodbu pro koblížky a bagel jako první vlnu snídaně, poté zkontrolujeme internet, plánujeme dnešní výlety a dopisujeme článek. Po osmé se vydáme do jídelny na druhou vlnu snídaně - jídelnu máme hned naproti pokoji, takže to sice máme kousek, ale od rána je v ní frmol a večer ji hosté využívají jako společenskou místnost, tak pokud máte rádi klid, doporučujeme v Comfort InNu spíše nějaké vyšší patro. Výběr je poměrně bohatý, spousta sladkých buchet, bagely, tousty, ovoce, jogurty a hlavně vynikající kafé. Po vydatné a dobré snídani míříme na metro. Dnes oběhneme zajímavosti na spodní části Manhattanu, kam nás za 20 minut dopraví metro R, konkrétně na stanici White Hall South Ferry.

27.10.2012 - New York (Intrepid museum a Top of the Rock)


Hodnocení uživatelů:  / 1

Napsal Míša Šťastná

Ráno po probuzení a při snídani trochu znepokojivě sledujeme zprávy - hlavním a jediným jejich tématech je hurikán Sandy, řítící se na New York. Zdá se, že bychom ale měli opustit Ameriku bez problémů - odlétáme v neděli odpoledne a bouře dorazí během pondělka. Po snídani se vydáváme směr Manhattan Midtown - na doporučení kamaráda Jardy jdeme navštívit na 50th Street muzeum Intrepid, jehož hlavním lákadlem je původní vojenská letadlová loď. Bohužel už nám Jarda nedoporučil koupit lístky (30 USD včetně návštěvy Space shuttle pavilonu) online - čeká se tu totiž šílená fronta, zatímco s online lístkem bychom byli uvnitř hned. Po více než hodině čekání ve frontě se konečně dostáváme dovnitř. Jako první se rozhodneme prohlédnout si ponorku, což bohužel znamená další frontu - tentokrát už kratší, jen asi půlhodinovou. Pak už můžeme obdivovat stísněný interiér ponorky.

28. - 29. 10. New York - Miláno - Praha


Hodnocení uživatelů:  / 0

Napsal Míša Šťastná

Celé ráno se v televizi nemluví už prakticky o ničem jiném, než o hurikánu Sandy, mířícím na New York. Simulace zatopených oblastí, evakuační plány, nouzový plán pro metro - no nic, je nejvyšší čas odtud zmizet. Letadlo nám odlétá v 17 hodin, checkout nám povolí maximálně do jedné. Nakonec se odhlašujeme po deváté a necháváme kufry na recepci, vyzvedneme si je až těsně před cestou na letiště. Do té doby si ještě chceme projít brooklynský Prospect park a udělat poslední nákupy. K parku popojedeme metrem, v jehož vestibulech už visí informace o blížícím se zavření, a jdem si dát procházku nádherně podzimně vybarveným parkem, během které sílící vítr a výrazné ochlazení vzduchu už dávají tušit brzký příchod přírodní katastrofy.

Prospect Park

Prospect Park