New York - banner

Ráno se probouzíme už po šesté. Pája zaběhne přes chodbu pro koblížky a bagel jako první vlnu snídaně, poté zkontrolujeme internet, plánujeme dnešní výlety a dopisujeme článek. Po osmé se vydáme do jídelny na druhou vlnu snídaně - jídelnu máme hned naproti pokoji, takže to sice máme kousek, ale od rána je v ní frmol a večer ji hosté využívají jako společenskou místnost, tak pokud máte rádi klid, doporučujeme v Comfort InNu spíše nějaké vyšší patro. Výběr je poměrně bohatý, spousta sladkých buchet, bagely, tousty, ovoce, jogurty a hlavně vynikající kafé. Po vydatné a dobré snídani míříme na metro. Dnes oběhneme zajímavosti na spodní části Manhattanu, kam nás za 20 minut dopraví metro R, konkrétně na stanici White Hall South Ferry.

Protože jsme Elis Island a sochu svobodu navštívili už v lednu tohoto roku, tentokrát se kolem nich jen projedeme trajektem na ostrov Staten Island. Jezdí každou půlhodinu, je zdarma a je velmi hodně využívaný. Nastupujeme na loď a během dvacetiminutové plavby se kocháme pohled na sochu svobody a panorama Manhattanu a Brooklynu. Jak z fotek vidíte, nad městem je jaká zvláštní mlha či smog, takže žádné ukázkové fotky z toho nejsou.

Na ostrově strávíme asi hodinku, užíváme si krásně teplé počasí kolem 20ti stupňů Celsia, kocháme se výhledem na Manhattan utopený v mlze a procházíme si krásný park poblíž přístavu s památníkem na události 9. září.

Vracíme se trajektem zpátky na Manhattan a opět eRkem popojedeme do stanice 8th Street a projdeme kolem univerzitních budov k Washington Square parku, známému především díky menší kopii vítězného oblouku. Hned u vchodu nás zaujmou veverky, drzé, ochočené a hlavně pěkně vypasené :) V parku vládne pohodová atmosféra, pouliční muzikanti vyhrávají příjemné jazzové melodie.

Pokračujeme pěšky směrem na jihovýchod do čtvrtí Little Italy a Chinatown. Nasáváme jejich atmosféru a vůni z mnohačetných restaurací a dopřejeme unaveným nohám chvíli odpočinku v Columbus parku. Tady také koncertují pouliční umělci, pro změnu ale čínské melodie.

Další procházku směrujeme kolem soudních a policejních budov, míjíme brooklynský most a stáčíme své kroky do asi nejprofláklejšího obchoďáku - Century 21 na Cortland Street. Zapadneme do něj asi v pět odpoledne a odcházíme se zavíračkou v osm, obtěžkáni taškami s parádními úlovky především značek Guess, Tommy Hilfiger, Calvin Klein atd. A během nakupování potkáme minimálně tři česky mluvící páry či rodinky a jednu slovenskou. Přebírání, zkoušení a rozhodování nás velmi vyčerpalo, proto honem do metra R, popojet na 36th a zapadnout do hotelu ...