8.8.2018 - Praha - Düsseldorf - Oslo - Narvik - Brettesness


Hodnocení uživatelů:  / 0

Napsal Pavel Šťastný

Rok se s rokem sešel a opět se vydávám s tchánem Pepou na rybolov do Norska (již potřetí). Vstáváme již ve čtyři ráno, posnídáme a záhy zjišťujeme, že náš milý malý pejsek jménem Jessie, udělal v obýváku táááákový velikýýý....s mírným časovým skluzem oproti plánu nasedáme do auta směr letiště Václava Havla.

Cesta je v pohodě, všude prázdno. Na GO parking přijíždíme v 5:12 a chvilku hledáme to správné místo. Pepa naviguje směr galerie - nově zprovozněný značkový outlet. Jedna brána zavřená, pokračujeme ke druhé bráně. Vjíždíme do areálu cestou pouze pro autobusy...chvíli se motáme sem a tam. Nakonec objíždíme celý nákupák. Hle, zde jsou cedule...ale nikde žádná závora se čtečkou čárových kódů. Aut je tu spousta, jen tu neni žádný pracovník GO parkingu. Nikde ani živáčka, nikde ani mrtváčka.

Zkoušíme volat na linku podpory, ale ozývá se automat. Vracíme se zpátky na hlavní areál GO parkingu. Pepa vyskakuje a oslovuje pána v oranžové vestě. Ano, jsme tu konečně správně. Projíždíme celým areálem až ke krytému stání G4 (to abychom nezapomněli, kde máme auto, pak to smažu :D ). Už je 5:32 a jeden shuttle zrovna plný odjíždí, čekáme na další a přibíráme další cestující. Na Terminál 2 dorazíme v 5:45...zatím máme čas, boarding passy máme (neplést se Zemanovskou výslovností "pasy"). Bohužel, check in kiosky neumí vytisknout pásky na kufry, takže stejně musíme na přepážky 220-229 u kterých čeká asi 150 lidí, protože ČSA odbavuje 10 letů najednou. Naštěstí je zde kratší fronta pro ty, co mají hotový check in.

Čekáme pár minut a přesunujeme se na bezpečnostní kontrolu. Letí nám to v 6:55 a tak nám zbývá ještě pár minut na zastávku na jednu Tullamore Dew 12y. Když přicházíme k bráně C16, vypadá to, že jdem skoro poslední. Autobus čeká připraven s ostatními cestujícími a pak i s námi ještě dalších 10min. Konečně jedeme k našemu letadlu typu ATR72 pro 68 pasažérů směr Düsseldorf.

9.8.2018 - první den rybaření


Hodnocení uživatelů:  / 0

Napsal Pavel Šťastný

Vstáváme v 5:30, abychom mohli brzy vyrazit. Po snídani zbývá ještě navázat nástrahy. Jelikož první chytání zvolíme nedaleko chaty na menších hloubkách, bude nám stačit pouze jeden prut na vláčení. Krátce po šesté vyrážíme, moře je zatím celkem klidné a slunko krásně svítí.

10.8.2018 - Další den rybaření


Hodnocení uživatelů:  / 0

Napsal Pavel Šťastný

Vstáváme zase brzy...vyrážíme po sedmé ranní a dneska bude dlouhý den, takže svačinu a pitíčko s sebou. Jedeme daleko...cesta trvá s naší loďkou přes 45min. 

Cestou zastavujeme, lovíme, taháme, odpoledne kolem půl páté se začínáme vracet a cestou ještě zastavujeme na pár místech, které vypadají slibně dle reliéfu dna. Skála na polaky...vytahuju vláčku skočí po tom malej polak asi tak 1,5m pod hladinou a utrhne mi nástrahu. Nakonec zjišťujeme, že jí neutrhnul, pouze se vyvlíklo z očka, ale stejně to zamrzí. Během dne máme několik silných záběrů, ale bohužel nám pár ryb i spadlo cestou nahoru, takže bychom jich měli i víc, kdyby se taky trošku snažily.

11.7.2018 - Ryby, ryby, ryby


Hodnocení uživatelů:  / 0

Napsal Pavel Šťastný

Dneska si můžeme trochu přispat a vyrážíme až kolem desáté hodiny. Jedeme na 15km vzdálený dob, kde jsme chytali i včera. Cestou se ještě stavíme na jedné lokalitě, kde ale neberou. Když dojedeme na místo určení stačí jednou nahodit a vytahujeme všichni tři po jedné tresce. Během chvilky jich máme 6. Přijíždí druhá loď s našima. Zvedá se vítr a přestává to brát. Otáčíme to směrem k pevnině. Bohužel ve vlnách to nejde šikmo, musíme více po volnách a trochu si zajedeme. cestou se schováváme za pár ostůvkama, kde fouká jen tak decentně a dá se chytat. Občas chytneme nějakou menší tresku, ale nic zázračného, tak je pouštíme.

Na otevřenější vodě to fouká hodně, jedeme pomaleji, aby na nás tolik nestříkala voda. Zastavujeme v takové krásné zátoce, vítr se zase utišil, i teplo je celkem, podle reliéfu dna by tu měly ryby brát...jen jim to asi nikdo neřekl :( Přesouváme se směrem k domovu. Zastavujeme na dalších místech, ale už nic pořádného nechytneme a tak přijíždíme zpátky k molu kolem 18:30. Výsledkem našeho snažení je půl bedny, odhadem tak 27kilo ryb. Což po vyfiletování hodí asi 7 kilo čistého masa.

Večer trávíme v družné debatě doplněné místním pivečkem Nordlands a ostatní doplňují hladinu slivovice a jiné *ice.

12.7.2018 - Skoro žádný ryby


Hodnocení uživatelů:  / 0

Napsal Pavel Šťastný

Předpověď počasí na dnešek nám nepřeje, má foukat a do toho i pršet. Přesto kolem 11cté vyrážíme poblíž. Vítr se trochu utišil a chvílema vůbec neprší. Bohužel ani ryby nijak zázračně neberou. Občas se nám na háček přimotá malý keler...párkrát chytneme i malou tresku, kterou pouštíme. Postupně se přesunujeme na pár dalších lokalit. Vítr se zvětšuje, začíná i pršet. Ještě asi hodinu vydržíme, ale pomalu začínáme být promočeni a tak to otáčíme směr domů. Dnes to nemá cenu. Domů vezeme jen dva polaky.

Na večer Jarda připravuje tatarák z polaků, topinky a smažené kousky makrel. Dále povaří čerstvě nachytané kraby...z toho bude pomázánka na zítra. Zítra má být trochu lepší předpověď ohledně větru a nemá pršet, takže budeme vyrážet kolem sedmé ranní.

13.8.2018 - Dneska je to bída


Hodnocení uživatelů:  / 0

Napsal Pavel Šťastný

Ještě nemáme nachytáno, takže i přes nepříznivou předpověď vyjíždíme na polaky. Budeme se ukrývat v zátokách a a při skalách před větrem a deštěm. Vyjíždíme kolem deváté. Ryby moc neberou, přesunujeme se na různá místa, občas vytáhneme nějakýho polaka, ale není to žádná sláva. Zkoušíme chvilkama i kousek dál na větších hloubkách, ale je to bída.

14.8.2018 - Poslední den a můj osobní rekord


Hodnocení uživatelů:  / 0

Napsal Pavel Šťastný

Ráno si trochu přivstaneme, abychom mohli vyrazit brzy. Chybí nám ještě asi 8kg filetů do vývozního limitu 20kg na osobu. Plán je jasný...naplnit bednu do 12hod, vrátit se vyfiletovat...na pohodu poklidit a můžeme odpočívat. Plán je to smělý, ale věříme si.