Norsko

Ráno si trochu přivstaneme, abychom mohli vyrazit brzy. Chybí nám ještě asi 8kg filetů do vývozního limitu 20kg na osobu. Plán je jasný...naplnit bednu do 12hod, vrátit se vyfiletovat...na pohodu poklidit a můžeme odpočívat. Plán je to smělý, ale věříme si.

Asi hodinku se plavíme na vzdálenou lokalitu, kde jsme byli již první den. Předpověď na dnešek je slunečno, 11°C, lehký větřík, přes poledne až bezvětří. Bez větru to není úplně ideální, ale snad musíme to dát. Těch pár ryb snad chytneme. Cestou ještě zastavujeme na dvou místech na polaky. Já chytil jednoho malýho a Láďa jednoho jedlýho. No nic, pokračujeme na naši oblíbenou lokalitu. Pouštíme pilkry na dno...chvíli se nic neděje, přesouváme se o pár metrů vedle...tahám z 80ti metrů nějaký malý kelery, krmíme racky. Přesouváme se ještě kousek vedle. Cestou dolů se nám tam zase pověsí nějaký keleři, ale to se může hodit jako krmivo pro větší tresky. Keler spadnul a pověsila se mi tam treska. Navíjím ručně a vytahujou takovou pěknou 80tku tresku. Pořád je to ale slabota. Takhle chytneme ještě dvě. Pak si za volant sedá Láďa a hledá to pravé místo, kde budou ty větší.

Najde místo s hejnem kelerů. Pouštíme to dolů a chvilku po dopadu na dno se mi tam pověsí něco velkýho. Potáhnu nahoru, prut se zaklepe, navíják začne vrčet jak ryba táhne zpátky...to bude něco většího...teď už to jenom vytáhnout nahoru. Moc se jí nechce mršce. Potáhnu asi 20m, když v tu chvíli se ozve brzda i u Ládi. Hlásí taky velkou rybu, sice má elektrický naviják, ale taky mu to jde pomalu. Po 10ti minutách se konečně objevuje bílé břicho...je to treska obecná, jen ještě nevíme jak velká. Táhnu nahoru největší tresku co jsem kdy chytil a tím si stanovuji nový osobní rekord. Chvilku po mě vytahuje Láďa taky pěkně velkou tresku. A když já jednu, tak Láďa, aby mě trumfnul táhne rovnou dvě...na papričce ještě jednu 70tku. Kontrolujeme hodinky...je za pět minut dvanáct a bednička je plná :D

Cesta domu je dlouhá, ale veselá...

Parkujeme u mola, táhneme ryby k filetárně (ještě, že je příliv a od mola to není do kopce), vážíme a měříme úlovky...moje má 113cm a 15,1kg, Láďova má asi 110cm a odhadem tak 11,5kg. Pak už jen umýt loď, uklidit pruty a ostatní vybavení. Jarda nám mezitím přichystal jídlo. Začínáme balit kufry...zítra vstáváme brzo, v osm musíme být na trajektu.