13.4.2013 - Praha - Barcelona (La Rambla, La Catedral, Mercat de la Boqueria)


Hodnocení uživatelů:  / 0

Napsal Míša Šťastná

Letenky na prodloužený víkend do Barcelony dostal Pája jako dárek k narozeninám a tomu byl přizpůsoben i termín - odlet v polovině dubna. Navíc by tam tou dobou nemuselo být moc turistů a počasí by díky jižní poloze mělo být o dost teplejší než v Praze.

Odlétáme v sobotu dopoledne z chladného ruzyňského letiště Airbusem A319 společnosti ČSA, vybaveni jen příručními zavazadly. Let probíhá normálně, ikdyž po nedávné cestě na Havaj business třídou si na tu economy nějak nemůžeme zpátky zvyknout ... Ale dvě hodinky letu se daly zvládnout a v poledne vystupujeme na barcelonském letišti El Prat, vyzbrojeni osvědčeným knižním průvodcem z redakce Lonely Planet.

14.4.2013 - La Pedrera, přístav, Park Güell, Arc de Triomf


Hodnocení uživatelů:  / 0

Napsal Míša Šťastná

Ráno vstáváme na snídani, která nás velmi mile překvapí bohatým výběrem a především kvalitou. Ne nadarmo v průvodci píšou, že v Kalánsku se na špatné jídlo téměř nedá narazit. Nadlábnuti nejen výtečnými španělskými šunkami k prasknutí se vydáváme tentokrát na autobus, který je o kousek blíž než stanice metra. Necháme se dovést do centra a vyrážíme k našemu prvnímu dnešnímu cíli - Gaudího secesní stavbě Casa Mila, známější pod přezdívkou La Pedrera. Přicházíme po deváté, kdy je tu ještě minimum lidí a kupujeme lístek za 14 EUR okamžitě bez front. Chceme si užít především členitou střechu, než dorazí hlavní nával turistů, spěcháme proto nahoru okouknout a vyfotit slavné komíny.

15.4.2013 - Sagrada Familia a návrat do Prahy


Hodnocení uživatelů:  / 0

Napsal Míša Šťastná

Ráno si opět dopřejeme bohatou a výtečnou snídani, sbalíme si naše kufříky, odhlásíme se z hotelu a vyrážíme na metro. Čeká nás posledních pár hodin v této katalánské metropoli a hodláme je vyplnit návštěvou asi nejznámější památky - stále nedokončené katedrály La Sagrada Família opět podle návrhu Antonia Gaudího. Dojedeme metrem L3 na stanici La Sagrera, zde přestoupíme na metro L5, které nás doveze až na stanici Sagrada Família. Už teď v devět ráno je před katedrálou naprosto neuvěřitelná fronta na vstup, která se táhne až kamsi daleko do boční ulice. Naštěstí mi sestřenka, která tu strávila celé loňské léto, poradila výborný trik - lístky se dají koupit i v bankomatu na rohu, přímo naproti katedrále :-) Nikdo u něj nestojí, takže během asi dvou minut si z něj vytahujeme dvě vstupenky po 15ti EUR na desátou hodinu. Volíme vstup pouze do baziliky, příplatkové věže bychom už asi nestihli, respektive bychom museli hodně času strávit ve frontě na výtah. Čas zbývající do naší prohlídky v deset strávíme obhlídkou katedrály z venkovní strany.