11.1.2014 - Praha - Londýn (Big Ben, Trafalgar Square, Picadilly Circus)


Hodnocení uživatelů:  / 2

Napsal Míša Šťastná

Logo British AirwaysJelikož oba aktivně sledujeme nabídku akčních letenek a často cestujeme, obrací se na nás přátelé s různými cestovatelskými plány. "Kdybyste letěli do Londýna za nějakou zajímavou cenu, vezměte nás sebou" - prohlásili například někdy loni Pavlův bratránek Martin alias Madu a jeho žena Alice. Takže když se na podzim proflákla promo akce od British Airways, následoval rychlý telefonát a ještě rychlejší koupě čtyř letenek.

V sobotu v půl sedmé ráno nás Martin vyzvedává, naskládáme se do jeho BMW a přesouváme se k letišti, kde necháme auto v parkingu C. Na terminálu 1 odbavíme Alicin kufr, s vytištěnými boarding pasy projdeme kontrolami, Madu a Alice se cournou po letišti a my s Pájou se můžeme díky Mastercard World usadit do salonku Mastercard Lounge. Tady si uděláme radost druhou snídaní, výborným cappucinem a hlavně nádherným výhledem na rozednění na ranveji.

12.1.2014 - Southwark, City, Tower a Greenwich


Hodnocení uživatelů:  / 1

Napsal Míša Šťastná

Nedělní ráno vstáváme opět do slunečného dne, dáváme si vydatnou snídani a kolem desáté vyrážíme do centra. Na dnešní den máme naplánované jen dva pevné body programu, a sice Tower Bridge a Greenwich, a necháme se překvapit, co dalšího potkáme cestou. A na první zajímavost narazíme hned krátce po výstupu ze stanice metra London Bridge, kde nás svou zvonkohrou upoutá katedrála Southwark. V průvodci se dočítáme o její více než tisícileté tradici, o spojení se Shakespearem, českým grafikem Hollarem a zakladatelem Harvadu a také o bylinkové zahradě, která má být okolo ní. V zimě teda nic moc, najdu akorát jeden keřík levandule.

Zrovna tu probíhá mše a na doporučení paní u vchodu si chvíli počkáme na sborový zpěv. Stojí to za to, zdejší sbor zpívá opravdu nádherně. Později se na internetu dočtu, že sbor má opravdu dlouhou tradici a prestiž a nazpíval například znělku k pořadu Mr. Bean. Po chvíli se ze mše v tichosti vytratíme a pokračujeme dál. Na mapce kluky zaujala nedaleká plachetnice, jde o repliku lodi Golden Hint sira Francise Draka. Můžeme si ji prohlédnout jen zvenku, právě je na prohlídky zavřená.

 

13.1.2014 - Buckinghamský palác, Westminster


Hodnocení uživatelů:  / 0

Napsal Míša Šťastná

Na pondělní dopoledne máme jasný plán - vidět střídání stráží u Buckinghamského paláce. Termíny, kdy se koná, jsou poměrně proměnlivé, nejlépe si je zjistíte přímo na této stránce. Nám to vychází na jedenáctou dopoledne, v klidu se proto nasnídáme, metrem dojedeme na stanici Victoria (lepší by byl Green Park, jak později zjistíme) a kolem půl jedenácté se už procházíme kolem paláce, stejně jako dav turistů se stejným cílem. Naštěstí je dnes krásně teplo a svítí sluníčko, takže čekání na začátek přehlídky nám nečiní potíže. Celá ceremonie trvá asi hodinu, během střídání hrají kapely odcházející i nastupující jednotky a jejich repertoár nás překvapí - hrají například svižné irské melodie nebo jazzík mimo jiné od Franka Sinatry, za což si od přihlížejícího davu vyslouží potlesk.

14.1.2014 - Hyde Park, Kensingtonská zahrada, Westfield a návrat do Prahy


Hodnocení uživatelů:  / 0

Napsal Míša Šťastná

V úterý se naposledy probouzíme do slunečného londýnského rána. Dorazíme bagely, ovoce a brownies k snídani a pouštíme se do logistické hádanky, jak všechny ty tašky plné výhodně nakoupených hadříků co nejefektivněji vměstnat do našich zavazadel. Nakonec jsou z toho dva k prasknutí nacpané příručáky a 25ti kilový velký kufr. A teď vymyslet, co s tímhle nákladem budeme dělat celý den, když nám letadlo do Prahy odlétá až večer. Nakonec se shodneme na návštěvě parku, po kolečkách to s kufry půjde snadno.

Kolem jedenácté v nedaleké kanceláři odevzdáváme klíče, sedáme na metro a s jedním přestupem dojedeme až na Hyde Park Corner, přesně na hranici parků Green Park a Hyde Park. Tady máme štěstí na přesouvající se královskou jízdní jednotku a původní starý dvoupatrák.