Londýn - banner

V úterý se naposledy probouzíme do slunečného londýnského rána. Dorazíme bagely, ovoce a brownies k snídani a pouštíme se do logistické hádanky, jak všechny ty tašky plné výhodně nakoupených hadříků co nejefektivněji vměstnat do našich zavazadel. Nakonec jsou z toho dva k prasknutí nacpané příručáky a 25ti kilový velký kufr. A teď vymyslet, co s tímhle nákladem budeme dělat celý den, když nám letadlo do Prahy odlétá až večer. Nakonec se shodneme na návštěvě parku, po kolečkách to s kufry půjde snadno.

Kolem jedenácté v nedaleké kanceláři odevzdáváme klíče, sedáme na metro a s jedním přestupem dojedeme až na Hyde Park Corner, přesně na hranici parků Green Park a Hyde Park. Tady máme štěstí na přesouvající se královskou jízdní jednotku a původní starý dvoupatrák.

V Hyde parku strávíme několik hodin, počasí se vydařilo na jedničku, užíváme si tu teplého a slunného dne. Vůbec to nevypadá, že by měla být polovina ledna, na jedné louce dokonce objevíme rozkvetlé sněženky. Nejvíc nás ale zaujmou veverky, jsou tu docela ochočené a neváhají nám doslova "zobat z ruky". Ortodoxním ochráncům přírody vzkazujeme, že podávané sušenky byly bio, bez barviv a s minimem "éček", takže věříme, že žádná z veverek po jejich požití neměla zažívací potíže :) Krom veverek si pro sušenky přišlo i vodní ptactvo, na které narazíme u jezírka The Serpentine.

 

V původním plánu bylo projít jen Hyde Park, ale tomu krásnému počasí nejde odolat. Kufry nám vůbec nevadí a pokračujeme proto dál do Kensington Gardens, které na Hyde Park navazují. Tady si konečně uděláme společnou fotku všech čtyř účastníků výletu.

Když si užijeme dost parků, nasedneme na Queensway na červenou linku metra a sjedeme pár stanic na Sherperd's Bush do předem vyhlídnutého obchoďáku Westfield. Je to opravdu obří nákupák, asi jako Letňany a Černý most dohromady a možná Palladium k tomu, zastoupeny jsou tu snad všechny možné značky, od nesmyslně drahých až po normální obchody typu H&M nebo Marks&Spencer. Kluci se usadí do palačinkárny a já a Alice neodoláme poslední možnosti k nákupu oblečení. Slevy jsou tu totiž opravdu slevy, například v Debemhamsu kupuju skvěle padnoucí černobílé šaty zlevněné z 45 na 9 liber.

I tyhle poslední nákupy nacpeme do kufrů a vydáváme se na metro. Vzhledem k rozlehlosti nákupního areálu jsou tu hned dvě stanice metra různých linek, takže můžeme nasednout na Hammersmith line, dojet pár stanic na konečnou, kde přesedneme na Picadilly line směrem Heathrow. Máme trochu rezervu pro případné zdržení, které jsme zažili cestou sem. Naštěstí teď proběhne jízda na terminál 3 letiště Heathrow bez problémů, u přepážek odbavíme kufr - má nadváhu, za což chtějí British Airways příplatek, bez ohledu na počet osob na jedno zavazadlo. Takže trochu laborujeme s obsahem a přidáme další příručák. Pak už následuje jen čekání a čekání, přesun ke gatu, nástup do letadla, start přesně načas a pak opět vyhlídkový let, tentokrát nad večerním Londýnem. Po desáté přistáváme v Praze, v parkingu nasedáme do Martinova BMW a hurá domů :)