Vstáváme na pohodu kolem deváté, snídáme, ještě se snažím dopsat zase kousek článku a hlavně dělám Check-In na zítřejší odlet. Před jedenáctou vyrážíme směr Madam Road. Mají tam být půjčovny čtyřkolek a bugyn. Máme přibližnou polohu, kterou nám udal Petr při setkání hned na začátku našeho tripu. Cesta ubíhá celkem rychle. Přijíždíme k první půjčovně...za malou chtějí 300 dirhamů na hodinu, za větší 600 dirhamů. Karty neberou. A tak popojíždíme k další... 500 za velkou, 200 za malou. Zkoušíme ještě třetí nedaleko. Shodujeme se, že vezmem velkou se střechou...na malých bysme se asi usmažili v poledne :D Chtějí sice 600 za velkou, ale hravě ukecávám 100 dirhamů slevu, že vedle to mají levnější. Ještě jim tam stál velký litrový Polaris, ale za ten chtěli vedle 1000 dirhamů a tady dokonce 1300 dirhamů. Do toho nejdem...to je na nás už moc. Berem tu menší 750tku za 500 dirhamů. Fasujeme helmy, dostáváme instruktáž a ve 12:30 vyrážíme.

Nejprve uděláme testovací kolečko v areně, abych to dostal trochu do ruky. V zápětí vyrážíme za plot do volné pouště. Sledujeme vyjeté koleje předchozích jezdců. Pak to trochu rozjíždím. Rendis se drží zuby nehty. Kontrolujeme čas, zatím dobrý. Další část je trochu divočejší...občas si trochu skočíme. Rendis na chvíli vysedá, že mám chvíli blbnout sám. Vybíhá trochu na vyšší dunu. Chvíli hledám cestu za ním nahoru. Když se tam vyškrábu, není to ideální místo, aby tam nasednul...sbíhá dolu a střídáme se. Rendis to rozjíždí pomalu, pak přidává...koukám na tachometr a chvílema tam máme asi 60km/h. Při mé jízdě prý neměl čas koukat na tachometr :D Asi po deseti minutách mi přenechává znovu řízení. Ale mám prý jet už trochu volněji. Jenže to tak láká naloži tomu plnej. Pomalu se přibližujem zpátky k areálu. Rendis vysedá, já mám ještě dát párkoleček sám. Mezitím kontroluje, že jsme u špatného areálu. Naskakuje a přesunujeme se o par set metrů vedle, tentokrát už ke správnému. Přijíždíme přesně na čas. Sme spocený až za ušima a písek máme až ve vlasech, ale bylo to boží :D Bugynu vracíme celou, nikde jsme se nezahrabali, nepřevrátili přes boudu, i když párkrát sme měli na mále.

Cestou zpátky nás napadá, že bysme mohli ještě chvíli pokoukat na pořádný káry u Dubai Mallu před vchodem. Vracíme se na místo...Parkujeme ve čtvrtém patře a míříme před vchod. Tam jsou zaparkovaný dvě Ferrari, pár Mercedesů G63 AMG, nový MG GLE 63S Coupé,...ale nejvetší dojem na nás udělá sterej Mergl 450SEL 6,9L. Sedneme si na lavičku a pozorujeme co ještě přijede.

Asi po 45min už nás to přestává bavit a tak se ještě zastavíme na zmrzku II. Dáváme zase 3 kopečky.

Dalším cílem je najít Bageterii Boulevard, která tu u pláže otevřela pobočku. Sunset Mall u Jumeirah Beach nacházíme celkem vpohodě, ale Bageterie není uvnitř. Obcházíme nákupák a na pláži celkem snadno nacházíme. Při příchodu zaslechnem češtinu a tak o okýnka na slečnu vybafnu česky. Slečna u kasy trochu nechápe, ale vedle stojící češka plynule překládá :) Prý jak jste věděl, že vám tu budem rozumnět...Dáváme Ice Tea, posedáváme na pláži a snažíme se načerpat poslední doušky teplého vzduchu.

Cestou na hotel ještě potkáváme Corvettu a pár Rolls Royce. Před příjezdem ještě dotankujeme asi 10litrů, abychom nemuseli ráno honit benzínku. Obsluha se trochu diví, že nechcem plnou...ale z půjčovny jsme dostali jen 3/4 nádrže a tak je zbytečné dávat plnou. Na hotelu dopisuju poslední články a pomalu balíme a spát. Zítra vstáváme v pět hodin ráno a hurá na letiště vrátit auto.