Malajsie

Jelikož jsme šli spát asi ve čtyři ráno, tak sme si spánek protáhli až do dvanácti a po chvilce už přišla paní jestli jako budeme odjíždět...nebo si zaplatíme ještě den. Tak jsme se urychleně sbalili a vyrazili do města. Cestou nás přepadl hlad, takže jsme zalezli do místního FOOD COURTu. Poobědvali jsme a během té doby jsme rozmýšleli kam tedy pojedeme, jestli na sever nebo na jih...nakonec zvítězil sever a Cameron Highlands.

Průvodce radil, abychom jeli autobusem, takže jsme vyrazili hledat cestu na autobusové nádraží Puduraya.

Nádraží Puduraya vevnitř

Ihned se nás tam chopil místní domorodec a kam jako že chceme jet...tak nás dotáhl k okýnku a jal se domlouvat lístky...bohužel ale linka na dnešní den byla vyprodaná. Zvolili jsme tedy druhou variantu cesty a to vlakem. Na vlakové nádraží se muselo jet jednu stanici KL Monorailem a pak tři stanice zas jiným vlakem.

Druhý vlak

Cestou na nádraží jsme si odkočili při přestupu do mešity Masjid Jamek.

Masjid Jamek

Když jsme dorazili na nádraží, našli jsme celkem bez problému prodej jízdenek. Na výběr bylo zda jet do stanice Tapah Road nebo až do města Ipoh. Průvodce radili Tapah Road. Jelikož bychom dorazili zhruba kolem osmé a mohl by to být problém dostat se někam dále, koupil jsem lístky až do Ipoh. Ještě jsme dostali na výběr zda druhou třídu nebo economy...dle fotek mě více zaujala druhá třída, za kterou byl příplatek 8RM navíc oproti 10RM za economy.

Vlak s LCD Samsung

Odjezd vlaku byl zhruba až za hodinu a půl, rozhodli jsme, že se ještě skočíme podívat na rozhlasový vysílač Menara Tower, odkud je překrásný výled na Kuala Lumpur a doufali jsme, že to stihneme vpohodě. Jak se pak ukázalo bylo to torchu na těsno :) Popojeli sme zpátky vlakem blíže k Menara Tower, ale odtud to bylo ještě asi 2,5km pěšky...no skoro za rohem. U vstupní brány do areálu věže na nás čekal místní taxík zdarma, který nás popovezl další kilometr do  kopce přímo k věži. Vstupné bylo 38RM/os. a jako pozornost jsme dostali každý flašku vody ve tvaru Menara Tower.

Nahoru nás vyvezl opět rychlovýtah, tentokrát ještě rychlejší než v Petronas Twin Towers. Rychlost přesně si nepamatuju, ale nahoře jsme byli za 15 vteřin :) Odtud byl krásný výhled, ale bylo to sakra vysoko, až sem se trochu bál :D

Výhled z Menara Tower

Výhled z Menara Tower, v pozadí Petronas Twin Towers

Jelikož nás trochu tlačil čas, vyrazili jsme zas dolů a zpátky na nádraží KL Sentral. Na nádraží jsme dorazili v 17,35 a za 15minut nám měl jet vlak. Rychle jsme si vyzvedli bágly uložené v úschovně za 5RM/ks a utíkali hledat nástupiště. Celí spocení jsme naskočili do vlaku byli šťastní, že jsme ho stihli. Zpočátku příjemná klimatizace se ukázala být (stejně jako v ostatních případech) poněkud přehnaná, takže ve vlaku bylo celkem chladno. Do Ipoh nám cesta trvala tři hodiny a zpříjemnila nám ho zapnutá LCD televize nejprve s kreslenými pohádkami od Cartoon Network a později čínský masakrální film. Část cesty Kristýnka prospala a já studoval průvodce co a jak až dorazíme.

Náš vlak ve stanici Ipoh

Nádraží Ipoh v noci

Po vystoupení z vlaku nás před nádražím zas odchytávali taxikáři, ale my jsme se nedali a vyrazili pěšky na procházku směrem k blíže neurčenému hotelu. Jelikož jsme si do vlaku nestihli již koupit žádné jídlo a pití, vtrhli jsme do druhý (ta první se nám moc nelíbila) restaurace, kterou jsme potkali otevřenou. Výborně jsme se najedli a večeře pro dva s pitím nás vyšla na 14,30RM. Kristýnce se tam hrozně líbilo, restaurace byla situována v krásné stylové zahradě s vodotryskem, takže byla úplně nadšená, dokud si nevšimla jak k ní běží šváb větší než palec. Úspěšně jí ale minul, takže jsme v klidu mohli dojíst :)

Z hlavní ulice jsme odbočili po pár stovkách metrů doprava na Jalan CM Yussuf a první pěkný hotel jménem LUCKY jsme vzali. Za noc jsme čekali původně vyšší částku, ale 78RM nás mile překvapilo vzhledem k luxusu, který tento hotel oproti předchozím, nabízí. Hotel je vybaven i WiFi, jako většina ostatních i menších.

Zítra podnikneme obhlídku města a následně vyrazíme za město do jeskyní a budhistických chrámů a dále do hor.