Malajsie

Po loňské dovolené na Srí Lance v hotelu Hibiscus *** s All Inclusive jsme se rozhodli pro letošní rok zkusit něco jiného, dobrodružnějšího.

Podařilo se nám sehnat letenky opět s luxusní leteckou společností EMIRATES z Mnichova do Dubaje, kde máme zhruba 4 hodiny pauzu a pak do Kuala Lumpur.

Je neděle ráno a my odjíždíme směr Mnichov....brrr 7 hod ráno...ale vzhledem k tomu jaké je venku počasí se už těšíme, abychom byli v teple co nejdřív.

Minulý rok jsme řešili jak se dostat do Frankfurtu, nakonec jsme zvolili "pohodlný autobus StudentAgency". Bohužel se to neosvědčilo (7 hodin nepohodlným autobusem + 7 hodin zbytečného čekání na letišti), takže tentokrát jedeme vlastním autem, které necháme na parkovišti asi 5km od letiště. Pro vyhledání nejvýhodnější ceny parkovného jsme využili http://www.am-flughafen.com/ . Parkovné na 17 dní vyšlo na 58EUR.

Cesta do Mnichova proběhla bez problémů, dálnice byla skoro prázdná, jen počasí bylo hnusné (mlha, déšť). Po příjezdu na parkoviště, které jsme našli bez problémů, jsme přeskočili do transportu na letiště a za 5minut sme byli v terminálu.

Během čekání na odlet se počasí vyjasnilo, takže byl krásný výhled při startu.

výhled z letadla

Společnost Emirates se zase vytáhly a jídlo bylo opět skvělé. Jako předkrm jsme si dali uzeného lososa a salát, jako hlavní chod byl vynikající kuřecí plátek s bramborovými noky, k tomu dva Budweisery a láhev červeného a jako desert byl jahodový cheesecake.

Let probíhal v klidu, byl zpestřen drobnými turbulencemi nad oblastí Gulfského zálivu. Teď čekáme v Dubaji na další let, takže máme ještě asi tři hodiny čas se procházet po nově postaveném terminálu pouze pro lety společnosti Emirates.

nový terminál v Dubaji