Malajsie

Budíček byl dneska pod Pavlovým vedením odporně brzy, ale díky tomu jsme si stihli dát vytouženou koupel v bazénu na začátku krásneho slunného dne. Po koupačce jsme šli na supr snídani, pak honem na pokoj, dobalit a vyrazit na autobus, který nás odvezl na centrální autobusové nádraží Larkin (1,70RM/os.). Ani jsme se nestihli rozhlédnout a naháněči už nás lifrovali do právě přistaveného autobusu do Mersingu, který jsme chtěli najít. Takže jsme hned naskočili na další bus a vyrazili směr Mersing.

Mersing ala Hollywood

Mersing je malé městečko na pobřeží, nepříliš rušné, sám pán v informačním centru nám taktně naznačil, že tu chcíp pes. Zase tak špatné to nebylo, naproti info centru byl čínský chrám a hned vedle "nalepený" hinduistický. Oba moc pěkné. Taky jsme se vydali směrem, kde čněli ze zástavby a porostu věže mešity. Celkem jsme se prošli, ale to nevadilo, měli jsme čas a po cestě jsme alespoň viděli pobřeží, které nás dost překvapilo.Byl ten největší odliv, co jsem kdy v životě viděla. Z nábřeží nebylo na moře skoro vidět, jen uprostřed písku tekla říčka:-)

První pohled na moře

Mešita k níž jsme zamířili se jmenovala Masjid Jamek Mersing (nečekaně:-) a leží na kopečku, který nám dal opět v tom vedru docela zabrat. Odměnou nám byl pěkný výhled a odpolední modlitba rozléhající se nad celým městem, když jsme sestupovali dolu. Čas se nám nachýlil a tak jsme vyrazili zpět do turistického centa, kde jsme si naštěsti mohli nechat batohy. Ty jsme na sebe naložili a došourali se do přístavu.

Masjid Jamek v     Mersingu

Kristýnčina rybička

V přístavu jsme nastoupili na Speed Boat a čekali, že co nejdříve vyrazíme na ostrov Tioman a stihnem koupačku ještě za světla. Chyba lávky!!!:-) Loď vyjela asi se 40 min. zpožděním, načež po asi 10 min. jízdy zastavila a zůstala stát. A stála dalších cca 40 min. A k tomu chytře bokem k vlnám, takže to s námi slušně házelo:-) Mě se to sice líbilo, ale jsou i opačné nátury a navíc to zdržení.. Nakonec se ukázalo, že se udajně zamotalo nějaké lano do kormidla či čeho a tak jeden z posádky skočil se šnorchlem a brýlemi do moře a za chvíli jsme zas jeli. Cesta byla moc pěkná, na dohled je několik malých ostrůvků. Po západu slunce vyšel překrásný obrovský sytě oranžový měsíc, který je dnes v úplňku a doprovázel nás celou cestu. Obzvláště krásná byla scenérie ostrovu Tioman na obzoru, jehož skalnatá část byla nasycena úplňkovým měsícem nad horami.

Jeli jsme poměrně dlouho, nasedali jsme lehce po šesté a se všemi zdrženími jsme na místo dorazili po deváté hodině. Celou cestu jsme byli na hořejší otevřené palubě, takže paráda. Po vylodění na nás čekal hotelový autobus, který nás s ostatními odvezl asi 3km přímo k recepci. Dostali jsme přidělenou chatku č.520 a šli jsme hledat, která to je.

Po ubytování, jsme se vydali na obhlídku okolí a první zastávkou byla pláž :) Po pláži jsme se vydali směrem k restauraci, bohužel tudy cesta nevedla...Nedaleko restaurace se do moře vlévá říčka, kterou jsme chtěli přejít...vypadalo to asi tak na 30cm vody...ale ja jsem zapadl asi 60cm do písku, takže jsme to nakonec raději obešli po cestičce a můstku.

Na pláži

Jelikož hlavní restaurace Berjaya resortu už byla zavřená, vydali jsme se za bránu resortu do místní restaurace. Kristýnka si poručila vynikající rybičku.

Kristýnčina rybička

Až dopíšeme článek, tak vyzkoušíme noční plavání v moři :)