Malajsie

Dnešní den vypadal od rána slunečně, takže jsme se rozhodli vyrazit do Singapuru. Vyrazili jsme na snídani a pak rychle balit. Vyráželi jsme dopoledne. Odevzdali elektronické karty od pokoje a dohodli si uložení našich báglů v hotelu a utíkali jsme na nádraží JB Sentral, které je opravdu obrovské. Cestou jsme se ještě ptali, zda-li jdeme správně na autobus. Pár lidí nám neumělo poradit, až Kristýnka zastavila jednoho velmi ochotného mladíka. Ten se nabídl, že nám pomůže, když má stejnou cestu.

Nejdříve jsme prošli celnicí a tam nám sebrali papír, který jsme vyplňovali při vstupu do země. Z nádraží jede pouze jeden autobus, za který jsme zaplatili 1RM/os. (možná to mělo být víc, ale vypadalo to, že řidiči to stačí :), ten nás odvezl přes most do jiného terminálu, kde jsme museli vystoupit a projít přes imigrační oddělení. Když už jsem byl na řadě, paní u přepážky na mě vybafla kde že mám vyplněný formulář ?? Tak jsme vycouvali z řady a šli vyplňovat. Mladík na nás stále čekal a radil co a jak vyplnit. Pak jsme dostali razítko s dobou platnosti víza do pasu (češi dostávají povolení ke vstupu do Singapuru na 90dní přímo na hranicích) a opět složitou spletí chodeb a jezdících schodů jsme sestoupili k autobusu, kterému jsme ukázali lístek z minulého a ten nás dovezl až na okraj Singapuru ke stanici Kranji. Tam se nám mladý pomocník snažil ukázat jak funguje automat na kupovaní lístků na dopravu.

Stanice Kranji

Až po výběr stanice jsem vše chápal... pak přišla osudná rána ... VHOĎTE 4,40 singapurských dolarů (dále jen S$) ... sakra ... my je nemáme ... A NA STANICI NENÍ SMĚNÁRNA !!! Ha ... za rohem je bankomat. Vytáhl jsem VISA kartu a šel vybrat doláče. Když jsme se vrátili k automatu a snažili se mu vnutit desetidolarovku, slušně domítl :( Tak jsme museli ve vedlejším bistru rozměnit. Vše bylo jednodušší, když náš místní pomocník promluvil domorodštinou, ať nám rozmění :) Po návratu k automatu již šlo vše hladce, nacpali sme tam bůra a vypadli nám dvě elektronické karty, které na konci cesty zase vrátíme automatu a on nám vrátí zálohu 1 S$.

Cílem naší cesty v Singapuru se stalo místní Zoo a pak jsme se chtěli vyrazit více do centra. Bohužel než jsme se dostali do Zoo, uplynulo asi 3/4hodiny. Nejdříve nás poslal totiž mladík na zastávku, ze které sice autobus do Zoo jezdí, ale bohužel dneska nějak nejel. Takže jsme se museli opět vyptávat kudy vede cesta. Někteří lidé byli velmi milí, ale bohužel přes jejich přízvuk jsem jim moc nerozuměl. Teprve až pán v informačním okýnku nám to dal napsaný :-D Máme jet nadzemkou do stanice Choa Chu Kang (čti Ča Ču Kan:g) a pak autobusem číslo 927.

Když jsme konečně dorazili do Zoo, zaplatili jsme vstup 18 S$/os a dále se už jen kochali krásnou přírodou a rozmanitostí druhů zvířat. Jen stručně co jsme viděli : zebry, žirafy, pštrosy, motýli, hady, ještěry, opice, kamzíky, krodýli, papoušky, mousedýry (mousedeer), brouky, pavouky, spoustu rybiček, plameňáky, tučňáky, kapustňáky a spoustu dalších zvířátek. Pořád bylo na co koukat. Níže přikládáme několik fotek.

Papoušci Další papoušek při krmení

Nosatý opice

Tygr bílý

Kristýnka s hrochem

Klokánek bufeťák

Pája s opicí

Saddle-billed stork

Mongoose

Sloní show - všichni     spinkaj...jednomu se nechce :)

Opice

Lední medvědi

Nosorožec

Zebry u krmítka

Žirafy

Komodský drak

Plánovaný čas návratu se nějak nevydařil, takže jsme kolem půl osmý jsme vyráželi od Zoo, cestou jsme potkali opět našeho ranního pomocníka, který nám opět pomohl se úspěšně vrátit zpátky do Johor Bahru. Jelikož dnes již do Mersingu nic nejede, museli jsme ještě jednu noc zůstat v tomto městě. Cestou k hotelu jsme museli projít přes nákupní středisko, ve kterém jsme vyzvedli Kristýnčiny krásné, nové brýle.

Krásné, nové, bílé brýle

Dodatek ke včerejšímu nakupování...prodavačky byly z Kristýnky tak unešeny, že se postupně jedna po druhé s ní fotila a pak jsem jim ještě udělal jednu hromadnou foto :) docela sranda s nima byla.

Foto s prodavačkama v     optice

Zítra už snad konečně zase zvednem kotvy a vyrazíme dle plánu na Pulau Tioman přes Mersing.