Malajsie

Ráno jsme si přivstali, neboť jsme se rozhodli využít služeb místního hotelu a zaplatili si poznávací okružní jízdu. Měli jsme zaplacenou pouze jednu noc, takže sbalené batohy jsme nechali pod dozorem na recepci a vyrazili na výlet v 8:45.

První zastávka byla v Rose garden. K vidění byla spousta překrásných kytek, kaktusů a dalších rostlin. Zahrada byla situovaná v kopci a když jsme vyšli až nahoru, otevřel se nám překrásný výhled na celé údolí.

Rose garden

Výhled z Rose garden

Další v pořadí byla čajová plantáž s továrnou na výrobu baleného čaje. Alespoň jsme měli možnost srovnat s plantážemi a výrobním procesem na Srí Lance.

Boh tea  factory

Výhled od továrny

Následovala zastávka na jahodové plantáži, kde jsme ochutnali čerstvé malajskké jahody ve zmrzlinovém poháru. A taky jsme viděli jak se to má správně pěstovat...pěkně vysoko, v truhlíku, žádnej plevel, žádný ohýbání při sbírání, hadice s vodou přímo až ke keříku.

Strawberry     farm

Jahodový     pohár

Dále jsme pokračovali ke včelí farmě, kde chovali spoustu včeliček a sbírali med, který následně prodávali. Zahrada byla vyzdobena sádrovými plastikami včel jako vystřižených ze včelky Máji.

Honey bee farm

Následovala zastávka na místním trhu, kde prodávali spoustu zeleniny, ovoce, květin a rúzných hraček s jahodovou tématikou. Nás zaujalo ovoce a koupili jsme si smažený jackfruit. Při ochutnání nastaly smíšené pocity. Kdyby někdo chtěl ochutnat, ještě nám tu pár kousků zbylo (4 z 5) :-D Další ovoce, které jsme ochutnali ještě před koupí bylo ovoce WaWa (čti Vauva). Vypadá to jako nezralé mango, ale chutná podobně jako jablko, i dužina je podobná a je to dobrý :)

Kristýna kupuje smažený jackfruit...to zas byla koupě

Jednou z aktrakcí, na kterou jsme se obzvláště těšili byla Butterfly Garden (zahrada motýlů). Jak se nakonec ukázalo...nebyly tam jenom motýli, ale i různí brouci, pavouci a hadi. Kristýnka se nechtěla fotit s brouky, já zas prozměnu na sebe nechtěl štíra :)

Butterfly garden

Butterfly garden Butterfly garden

Poslední zastávkou byl budhistický chrám. Na nádvoří bylo jezírko, ve kterém byla spousta ryb různých barev. Vůbec se nebály, takže jsme si je hladili, ale když jim Kristýnka začala házet kousek buchty, změnili se v dravé pyraně, lezly přes sebe, funěly a hrozně u toho mlaskaly, prostě sranda.

Budhistický chrám

Nenažraný ryby

Půldenní výlet nás vyšel na 25RM/os., ale stálo to zato. Kdybychom chtěli poznávat sami, tak by nás to vyšlo určitě dráž. Po návratu k hotelu jsme vyzvedli bágly a vyrazili do "centra" na oběd. cestou jsme si koupili lístky na autobus zpátky do Kuala Lumpur s tím, že následně pojedeme na jih a dále konečně k moři :)

Cesta autobusem byla celkem pohodlná, tvrala asi 4,5hod a vyšla na 33RM/os. Po příjezdu do KL sme si skočili na véču, protože nám cestou nějak rychle vyhládlo. Tentokrát to jistil mekáč, protože jsme zatoužili opět ochutnat nějakou známou chuť. Ubytování jsme si zajistili v protějším hotelu Mandarin Pacific.

Po odhození baťohů jsme vyrazili ještě na obhlídku Chinatown (Čínská čtvrť). Nejznámější ulice Petaling street byla plná stánků s rozmanitými druhy zboží. Jako např. parfémy, kabelky, hodinky, oblečení a to vše samozřejmě od světoznámých značek (Boss, Armani, Luis Vuitton, CK, D&G, ...)

Chinatown - Petaling street

Naše další cesta vedla na Merdeka square (Náměstí svobody s 95m vysokým stožárem, na kterém vlaje vlajka Malajsie), dále kolem tržnice Pasar Seni až k osvětlené mešitě Masjid Jamek a dále zpět do hotelu.

Ráno se chystáme na autobus a vyrazíme směr Melaka.