Malajsie

Součástí dnešního ubytování byla i snídaně, takže jsme si museli přivstat na devátou. Než jsme zabalili, tak už zas bylo dvanáct hodin. Jelikož jsme chtěli dnes vyrazit do Melaky, museli jsme se zastavit na nádraží Puduraya a někde v tom blázinci zakoupit jízdenku. Odevšad na nás pokřikovali naháněči kam že to chceme jet. Našli jsme společnost, která odjížděla ve tři odpoledne za 12,20RM a tudíž jsme měli ještě asi 2,5hodiny čas.

Rozhodli jsme se vyrazit do jeleního parku, který jsme minule nestihli, kvůli dešti. Když jsme vystoupili z taxíku u jeleního parku, začalo hřmít a poprchávat. Naštěstí z toho nic nebylo (zatím), ale z prohlídky jelenů taky nic nebylo, protože od 12 do 15 měli zavřeno :( tak jsme nafotili alespoň pár fotek z dálky.

Mousedeer   park

Poté jsme ještě skočili doomrknout orchidejovou zahradu. Tentokrát se platilo vstupné (sobota, neděle a osvátcích se platí) 1RM/os. :-D Kytky jsme si tentokrát pěkně užili bez deště a viděli i další část zahrady.

Orchid park

Orchid park

Na cestu zpátky jsme si chtěli vzít zase taxík, ale nechtělo se jim vůbec smlouvat a mě se nechtělo jim platit vydřidušskou cenu, tak jsme vyrazili pěšky. A ještě že jsme tak udělali, páč jinak bychom přišli o demonstraci před Národní mešitou.

Demonstrace u   National Mosque

Demonstrace u   National Mosque

Jelikož nás čekala několikahodinová cesta autobusem, s tavili jsme se kousek od nádraží v místním fastfoodu. Co jsme si dali k jídlu není až tak zajímavý, ale k pití jsme dostali ROOT BEER. Alkoholický to nebylo a chutnalo to jako ústní voda s bylinkovou příchutí, obarvené colou a nahoře to mělo pěnu jako pivo. Místní domorodci do toho dávaj ještě zrmzlinu :-D

Root beer

Pak jsme naskočili na autobus do Melaky a jenom 1,5hod trvalo než jsme proskákali kolonami na dálnici. Cesta nakonec trvala asi 4,5hod. Po cestě zase pršelo, ale když jsme dorazili postupně přestávalo. Na nádraží nás odchytl zase naháněč s letákem na ubytování, takže jsme šli hledat místní autobus č.17, který nás doveze do centra. Za 1RM/os. sme doskákali obrovskou kolonou do centra a během chvilky jsme byli u hotýlku jménem Sunny's Inn. Realita byla opět poněkud odlišná od představ, které vyvolával informační leták o hotýlku, ale jelikož ještě pršelo a my chtěli už vyrazit do města a stav pokoje byl únosný, rozhodli jsme se zůstat. Odhodili jsme bágly a opět vyrazili na noční obhlídku města.

Město je velice rušné, hezké, stále je na co koukat. Nejprve jsme prolezli shopping centrem, kde jsme nepohrdli večeří v Hong Kong restaurantu. Bylo to výborný :)

Večeře

Večeře

Jako atrakci pro turisty tu mají osvětlené a velmi hlučně vyhrávající rikši. Dále je tu zmenšenina Menara Tower, jejíž vyhlídka jezdí nahoru a dolu, takže zítra jí asi vyzkoušíme. Na břehu řeky Melaka, naproti vyhlídkové věži je Porta de Santiago - plachetnice jako připomínka portugalské kolonizace. Vedle lodi je parčík, plný zářících barevných zvířátek, domečků, kytiček a veliký čínský drak.

Porta de   Santiago

Svítící dům

svítící čínský   drak

A dnešní obhlídku zakončujeme v Havana café s koktejly :)

Koktejly Koktejly