Malajsie

Po výborné večeři jsme vyrazili na hlavní ulici, abychom ulovili nějakého levného taxíka směrem na letiště. Vzhledem k tomu, že jsme jeli z letiště za 70RM, tak cesta na letiště nemohla být dražší. No zkoušel to taxikář, že prý za 80RM...já na to 70RM...on 75RM, že to prý není již tak velký rozdíl. Vysvětlil jsem mu, že jsme chudí turisti s velkým kufrem a když nechce za 70...tak si najdeme jiného. Ještě chvíli váhal, ale nakonec svolil, že nás vezme za naší cenu 70RM  Cesta uběhla celkem rychle a cestou jsme si celkem dobře pokecali.

Na letišti jsme udělali několik fotek ještě zvenku. Před odletem jsme ještě přeházeli věci z batohu do kufru a připravili si navrch teplé oblečení, které budeme potřebovat až vystoupíme z letadla v Mnichově. Kufr jsme pro jistotu ještě nechali omotat do smršťovací folie a šli ho odevzdat na přepážku.

Odletový terminál v Kuala Lumpur

Odletový terminál v Kuala Lumpur

Cesta z KL do Dubaje, která měla nahrazovat noc byla značně strasti plná. Jelikož s námi putovalo v letadle množství nespokojených, křičících a plačících dětí, kterým bylo úplně fuk, že bychom rádi spali. V Dubaji jsme měli čas 3 hodinky, takže jsme pokoukali po průvodcích - jako po další inspiraci? a nakoupili extra výhodně kartony cigaret pro naše milé kuřácké kamarády, které to jistě velmi potěšilo ?
Cesta z Dubaje byla už o něco veselejší, utekla velmi rychle. Sluncem zalité letadlo, dobré jídlo, pár filmů a her a už jsme byli v Mnichově.

V Mnichově nás čekalo pár překvapení. Za prvé zima zimička, za druhé náš krásný nový kufr, dorazil ve značně pochrutém stavu, chybělo madlo, kolečka (pokud nějaká zůstala) nebyla kulatá,ale placatá, vše odřené i přes fólii a co se dalo ulomit, bylo ulomené :)
Takže následovala reklamace, pak jsme zavolali na parkoviště, za chvíli pro nás přifrčel pán, auto na nás čekalo a tak jsme vyrazili směr BMW museum.

Rozhodli jsme se totiž, že když už jsme v Mnichově tak se tam ještě trochu porozhlédnem. A kam jinam v Mnichově jet s mým drahým než do BMW ráje. Prošli jsme jejich showroom v architektonicky úžasné moderní budově, navštívili jejich musem, kde je krom krásných starých i nových aut a motorek k vidění spoustu zajímavostí a nakonec jsme vyrazili na prohlídku BMW továrny. A to bylo teprve na co koukat!

Na cestu domů jsme se vydali až kolem 10. hodiny večerní, což mělo za následek, že jsme cestu domu oba prospali :)

BMW Showroom

BMW Showroom

Pohled na sídlo BMW a BMW Museum

BMW Showroom

BMW Museum

BMW Museum

BMW Museum

BMW Museum

BMW Museum

BMW Museum

BMW Museum

BMW Museum

BMW Museum

BMW Museum

BMW Museum

BMW Museum

BMW Museum

Kufr jsme reklamovali přes firmu DOLPHI, která má zastoupení přímo v Praze. Tato firma poslala PPLko, aby vyzvedli poškozené zavazadlo a během týdne nám volali, že mají pro nás "opravený kufr". Byli jsme zvědavi jestli nám silně poškozený kufr opravili....nebo poskytli náhradou nový. Nakonec nám přivezli nový kufr....sice jiné značky, ale vypadá kvalitněji, než ten co jsme koupili v Kuala Lumpur, takže nakonec spokojenost Smile