Vietnam, Laos, Kambodža

Logo Aeroflot

Dlouho očekávaná dovolená se přiblížila. Termín odletu se zdál daleko, když sme kupovali v lednu tohoto roku letenky. Nicméně pár měsíců uteklo jako voda a dobrodružná cesta po třech východoasijských státech je tady. Odlet s ruskou společností Aeroflot je v úterý ve 13:00 a tak jako vždy balím na poslední chvíli. V pondělí večer jsem připravil tak nějak to nejdůležitější a do batohu jsem věci naházel až v úterý ráno.

Na letiště mě odváží brácha a cestou ještě vyzvedáváme Harryho, který bydlí nedaleko. Praha je celkem volná a tak dorážíme na letišti zhruba kolem 10:35, kde na nás již čekají Tonda a Michal. Vzápětí dorazí Jožka s Tomášem a začíná balení batohů do folie.

Jako poslední dorazí poslední dvě členky výpravy ... Petra a Petra. Dvě hodiny před odletem již máme přidělenu Check In přepážku, ale když vidíme frontu u Economy, vysíláme Jožku se svojí Silver kartou programu OK Plus k vedlejší business přepážce, zda-li by nás neodbavili jako skupinu. Ještě pouštíme před sebe brblající šikmoočky, kteří mají zakoupenu letenku do business třídy a pak už vezmou nás. Před odletem ještě povinná zastávka u McDonalda, neboť na plánovaném prvním letu Praha - Moskva (letiště Šeremetěvo) neočekáváme příliš vydatné jídlo.

Z Prahy startujeme zhruba s 10ti minutovým zpožděním. Zhruba půl hodinky jsou cítit trochu silnější turbulence. Pak přichází na řadu lehké občerstvení s desertem a kávou nakonec. Zbytek letu je celkem pohodlný a tak po 2,5hod přistáváme v Moskvě.

Po vystoupení z letadla nás čekala pasová kontrola, kde byla obrovská fronta a nechutné vedro. Takže po půlhodině dušení ve vlastní šťávě jsme uvítali Duty Free shop, ve kterém jsme zakoupili 0,5l Bacardi s Colou, hned trochu s Michalem ochutnali a zbytek nechali do letadla.

Boarding time na let do Hanoje máme zapsán na 19:25 místního času a tak se pomalu chystáme nastupovat. Doufal jsem, že v A330 bude o trochu víc místa než v předchozí A320, ale bohužel jsem se mýlil. Startujeme opět se zpožděním, tentokráte asi 20min a čeká nás 9hod letu. Zanedlouho začnou letušky rozdávat první občerstvení v podobě pití a tak si poroučíme Colu, abychom měli s čím namíchat zbytek Bacardi. Při počtu 8mi lidí je to hned pryč. Tonda ještě hlásí, že má v tašce litrovku vodky, ale tu necháváme na později.

Přichází na řadu jídlo...máme na výběr klasicky buď rybu nebo kuře. Myslím, že většina si poručila také kuře. Z jídelního lístku se mi začínají sbíhat sliny...k snídani budou palačinky :) Zhruba po dvou hodinách uléháme a snažíme se usnout, ale jak se tak probouzím po dvou hodinách snahy usnout, zjišťuju, že ani ostatním se nespí moc dobře.

Už jsem začínal doufat, že náš let bude brzo končit, ale čekají nás ještě čtyři hodiny letu :/ Přední část letadla s třídou business je poloprázdná a tak držíc se hesla "Líná huba holý neštěstí" zkoušim letušku, zda bych si tam nemohl trochu schrupnout, ale je neoblomná a tak se vracím trpět na své místo 12E, kde právě píši tento článek občas pozorujíc ostatní.