Hawaii - banner

Přátelé a kamarádi, dnes toho pro vás moc nemáme. Po více než týdnu na Havajských ostrovech si děláme jeden den "havaj" v pravém slova smyslu. Pája tedy neodolá devítidolarové ceně za golfové hřiště a jede opět do Kukuiolono, tentokrát už v sedm ráno, aby pokud možno nemusel čekat na tee time. Mně se v tuhle hodinu o dovolené vstávat moc nechce a raději si přispím, v klidu posnídám a dám si dopolední procházku parkem a pláží. Kolem poledne se Pája vrací z golfu s menším nadšením než včera, prý to tentokrát bez jeho dvorního caddyho nebylo ono :)

Po poledni se vybavíme opalovacím krémem a pitím a vyrážíme na detailní průzkum relaxačních možností, které Aston Aloha Beach Hotel nabízí. Bazény jsou tu dva, vybíráme si ten větší, kde už se dá udělat pár temp. A hned vedle je parádní horká vířivka s výhledem na moře. Ke sváče využijeme blízký snack bar a příjemně tu pokecáme s dvojicí starších američanů, kteří sem jezdí každý rok, dříve střídali všechny ostrovy a nyní jezdí již jen na jejich nejoblíbenější Kauai. Takhle by se nám důchod taky líbil :)

Další pobyt ve vířivce nám chce Pája zpříjemnit nějakým drinkem, ale musí mezitím ještě zajít pro pas, servírka si chce ověřit, že mu opravdu bylo jednadvacet let :) Střídavě na lehátkách, ve vířivce a v bazénu si užíváme sluníčka skoro celé odpoledne a pak v podvečer se vydáme projít po okolí s foťákem, abychom vám udělali pár snímků pláže a hotelu, kde na Kauai pobýváme.

Pláž tu mají moc hezky udělanou, kdo nemá rád koupání ve zdejších divočejších vlnách, může využít klidný prostor za uměle vytvořeným útesem, kde je voda téměř stojatá. Nebo si místo plavání udělat piknik u jednoho z mnoha posezení.

Hned za hotelem je ohraničené posvátné území havajců, kde dřív stával chrám a dnes z něj zbylo už jen pár kamenů. Nacházíme se totiž kousíček od místa, kde se řeka Wailua vlévá do moře a právě tomuto spojení dvou vod byl původní chrám zasvěcen. Alespoň takhle jsme to dočetli na informačních tabulích. Tak to je zhruba tak vše z dnešního odpočinkového dne, zakončeného večeří v thajské restauraci Mema, teď už jen poslední noc na Kauai a ráno další přesun ...