Hawaii - banner

Dnes ráno si dáme poslední snídani na Kauai a protože tu budeme trávit ještě celé dopoledne, rozhodneme se zajet podívat po nejbližším okolí. Z průvodce vybíráme na Havaj trochu netradiční zajímavost - hinduistický klášter. Po cestě ještě zastavíme u vodopádů Opaekake Falls a hezké vyhlídky na údolí řeky Wailea a pak už jedeme přímo do kláštera. Před vstupem si ještě musíme zakrýt kolena a ramena, naštěstí tu mají dost sarongů v různých barvách na výběr. Otevřeno pro veřejnost je pouze dopoledne, bohužel volně přístupná je pouze malá část klášterních zahrad, větší možnosti nabízí řízená prohlídka, která se ovšem musí objednávat dlouho dopředu. Užíváme si klid a vůni vonných tyčinek a především nábožné ticho, které moc nechceme rušit zvukem fotografické závěrky. Navíc přímo v chrámu je focení zakázáno.

Kolem jedenácté se vracíme na hotel, pobalíme věci, odhlásíme se a jedeme na nedaleké letiště v Lihue. Vracíme auto, necháme se odvést na letiště a odbavíme se pro poslední přelet mezi ostrovy, let do Honolulu. Trochu se zasekneme u security, Pája narazí na nějakého poctivého úředníka, který si chce udělat více snímků jeho kufru. Z Lihue odlétáme na čas, letadlo Boeing 717 je plné do posledního místečka. Přistáváme asi trochu za větru, protože to s letadlem slušně mává. Ale už jsme spolehlivě na zemi a jdeme vyhledat shuttle bus, který řídí sympatická upovídaná černoška Mona. Na tradiční dotaz odkud pocházíme se podiví, prý je tu teď Čechů nějak hodně, poslední dobou pořád nějaké vozí. Není divu, hromadná expirace mil a celková politika větrnostního programu ČSA sem zřejmě "vyhnala" spoustu lidí. V půjčovně krom nás zrovna nikdo není, tak pracovník za pultem zkouší Páju ukecat, zda nechceme něco lepšího, než objednaný malý dvoudvéřový vůz, co třeba upgrade na Ford Mustang kabriolet za příplatek 70 dolarů denně? Kdepak, kabrioletu si užíváme doma celé léto do sytosti ... Ale zase tohle je Ford Mustang se čtyřlitrovým motorem a kdyby byl červenej ... Takže poslední čtyři dny budeme brázdit tento ostrov v červeném kabrioletu Ford Mustang za příplatek ukecaný na 18 dolarů denně :)

Nastavujeme do navigace zamluvený Pagoda Hotel přímo v hlavním městě, kde máme přes booking.com zamluvené studio s kuchyňkou. Dorazíme k němu po třetí hodině odpoledne a jelikož od snídaně už padáme hlady, nic nijak zvlášt nehledáme a po ubytování zapadneme do nejbližší restaurace Pagoda, patřící k hotelu. Dáváme si tu výborné grilované steaky se zeleninovou přílohou za překvapivě nízkou cenu.

Po jídle ještě zajedeme udělat zásoby do nedalekého Foodlandu, abychom měli ráno co snídat. Pak si dáme lehký odpočinek na pokoji, Pája musí chvíli laborovat s internetem, než se ho podaří rozchodit, bohužel rychlost je tu příšerně pomalá, ale snad to na publikaci článku a fotek bude stačit. V osm večer je ještě brzo jít spát a dole v garáži nám parkuje Mustang, kterého jsme v odpolední špičce neměli moc možnost prohnat, takže vyrážíme se staženou střechou na večerní jízdu městem, prohlídneme si blízkou pláž, kocháme se panoramatem Honolulu a Waikiki s rozsvícenými výškovými budovami a abychom našeho Mustanga trochu vyvětrali, uháníme po dálnici směr Pearl Harbor. V noci jsou ovšem přístupové cesty zavřené, takže jen natáhneme střechu a nasměrujeme zdivočelého koně zpátky do Honolulu ...