Spojené Arabské Emiráty - banner

Dnešní den neděláme nic. Teda né úplně doslova ... dopoledne dojdeme pro snídani, Míša zkouší místní pochutiny - arabský chléb a labneh, Pája spořádá jakousi sladkou buchtu a mléko s datlovou příchutí. Oboje výborné. Pak se sluníme a odpočíváme u hotelového bazénu.

Náš čtyřhvědičkový hotel Acacia (v roce 2021 není na Booking.com, případně https://cs.hotels.com/ho348048) má takovou zvláštní polohu, tedy celé Ras al Khaimah (zkracují to tu na RAK) je takové zvláštní. Má starou část, kde jsou obchůdky, přístav, trhy a obydlí místních. V naprosto odlišné jižní půlce města se pak střídají luxusní hotely s průmyslovými halami a firemními sídly. Zní to divoce, ale zřejmě to funguje, náš hotel je slušně obsazen a to především "západními" lidmi. Zpoza zdí hotelového komplexu není vidět do nevzhledného okolí, vše se tu zelená, je tu klid. Dámy tu nosí jinde nepřijatelné oblečení jako např. dvoudílné plavky. Hotel neleží přímo na pláži, ale hosté mají zdarma přístup na pláž v nedalekém Bin Majid Beach resortu, hotelová dodávka tam vozí hosty každou hodinu. Odpoledne se tam autem také vydáváme a první dojem je skvělý - soukromý resort má spoustou zeleně, což je v téhle vyschlé zemi znamení luxusu, tenisové kurty, ptačí minizoo, upravené chodníčky, slunečníky, lehátka, sprchy ... Jedinou vadou je pláž samotná. Písek u vstupu do moře je hrubší, je vidět spousta řas a podle několika turistů vo vodě poznáváme, že hloubka pro plavání začíná snad až půl kilometru od pláže. Tedy rozumějte, není to žádná tragédie, pláž pořád vypadá mnohem líp než většina evropských, ale v Dubaji a Khor Fakkanu jsme se namlsali jemňoučkého písečku a průzračně čisté azurové vody, tak se nám do téhle moc nechce. Využíváme aspoň pohodlná lehátka k další relaxaci :-) Při odchodu tu poprvé v SAE zaslechnu češtinu.

Odpoledne si ještě projedeme obě části města a jsme z něj trochu zklamaní. Kromě válení se v hotelu nebo na hotelové pláži tu opravdu není co moc jiného dělat. I na recepci na náš dotaz po místních zajímavostech nebo památkách bezradně krčili rameny. Mimo hotel najdeme jen jednu hezkou restauraci. Je rozdělená na obyčejný "bufet" pro místní a hezkou, čistou část s lepším vybavením pro turisty. Určitě i ceny mají dvojí, ale pořád velmi příznivé. Za Pájovo hovězí s ústřicovou omáčkou a Míšiny jehněčí žebírka platíme 51 DHS a to navíc zdarma před jídlem dostáváme balenou vodu, zeleninový salát, čerstvě upečený arabský chléb, česnekový labneh, hummus a omáčku na způsob tzatziky. Jídlo bylo výborné, tak teď už jen přesun zpět na hotel a opět odpočívání ... tento relaxační den zakončujeme nočním posezením ve venkovním baru s kávičkou a dortíkem :-)