Spojené Arabské Emiráty - banner

Poslední ráno v RAK. Tenhle emirát nás moc nenadchnul, tak je čas zvednout kotvy. V průvodci doporučují vyzkoušet aspoň nedaleké lázně s horkými prameny, cca 50 km směrem do pouště. Ráno tedy hned po snídani provedeme checkout z hotelu a vyrazíme. Počasí nám dnes ukazuje svoji ošklivější tvář - je sice pořád krásně teplo, cca 25°C hned od rána, ale vane velmi silný vítr a tím pádem je velmi "písečno". Vzduch je plný písku, bodá do očí a tváří, ulpívá ve vlasech a především výrazně zhoršuje viditelnost. Jak se vzdalujeme od pobřezí směrem do pouště, situace se ještě zhoršuje. Na dálnici jsou písečné jazyky a závěje, úplně stejné jako jsou teď v Čechách sněhové.

Před osadou Khatt se poušť mění v hory a vzduch se naštěstí trochu pročišťuje. Blížíme se k lázním a Pája mě straší, že se asi budu muset koupat v hábitu. Nakonec je to úplně jinak - dámy a pánové mají zcela oddělené lázně. Cedule na recepci doporučují jako vhodné oblečení jednodílné plavky nebo tričko a kraťásky, hábit je vysloveně zakázán. Vstup je 75 DHS na osobu na libovolně dlouhou dobu a v ceně je plechovka CocaColy. Na recepci se tedy spolu rozloučíme, domluvíme termín srazu a jdeme každý do své části. V naší dámské sekci je téměř prázdno, je tu jen dvojice postarších němek, co po chvíli odchází, a Švédka s malou dcerkou, která si se mnou roztomile povídá anglicky. Máme k dispozici před větrem chráněný dvorek s lehátky a slunečníky a především bazén s horkou termální vodou a oblázky na dně. Pak je tu spousta kabinek, kde je možné si za příplatek domluvit masáž. Strávíme tu velmi příjemnou hodinku a zjišťuju, že tenhle oddělený systém má něco do sebe. Je docela fajn povalovat se u bazénu v plavkách, aniž by vás u toho někdo očumoval :-) Pája se vrací z pánské části taky spokojený.

Odpočatí a řádně vyhřátí nasedáme do auta a nastavujeme do navigace další cíl - asi 140 km vzdálené město Sharjah. Písečno nás provází celou cestu až do města, kam přijíždíme po druhé hodině odpoledne. Máme trochu problém najít náš rezervovaný hotel kvůli nepřesným souřadnicím, ale po chvíli bloudění se to podaří a zastavujeme před čtyřhvězdičkovým hotelem Al Hamra. Opět skvělá volba, hotel je moc pěkný, říkáme si nějaké vyšší patro a dostáváme desáté, poslední obyvatelné.

Hotel má bazén na střeše, Pája ho jde zkouknout, ale ve vzduchu pořád poletuje příliš písku, tak to na venkovní koupání moc není. Vlastně se nám do písečné vichřice nechce vůbec nikam, tak lenošíme na hotelu. Se západem slunce vítr i písek jako zázrakem mizí a my vyrazíme jen nalehko bez foťáku nakoupit a jen tak se podívat po okolí. Nakonec projedeme pěkný kus Sharjah, přičemž narazíme na místní obří akvárium. Mají otevřeno až do desíti a vstup je jen 20 DHS za osobu, tak ho zkoušíme a rozhodně nelitujeme. Jsme tu téměř sami a můžeme si v klidu užívat spoustu druhů ryb, mořské koníky, žraloky a rejnoky v obřích akváriích a to ze všech možných stran, dokonce i zespoda ve dvou podvodních tunelech. Litujeme, že sebou nemáme foťák, krásné fotky by byly nejen z akvária, ale i z následné procházky liduprázdnou pobřežní promenádou se spoustou krásně nasvícených palem. Teprve až se dost nabažíme nádherné teplé noci na pobřeží, sedáme do auta a vracíme se na hotel ...

sharjah aquarium 1

sharjah aquarium 2

sharjah aquarium 3

Zdroj fotografií: https://www.sharjahmuseums.ae/en-US/Museums/Sharjah-Aquarium