Nový Zéland

Dopoledne jsme v klidu pobalili svoje věci, udělali ještě pár fotek terasy s krásným výhledem, abyste viděli, kde jsme minulé dva večery popíjeli.

Terasa u baráčku Tomaáše a Karolíny

Na další den bylo v plánu podniknout Tongariro Crossing, takže jsme vyrazili na sever do města Taupo, které je vzdáleno do Wellingtonu zhruba 370km. Cesta ubíhala pomalu vzhledem k maximální rychlosti 100km/h, ale krásná krajina nám vše vynahradila. Po cestě jsme potkávali velký počet restaurovaných veteránů - radost pohledět, pravděpodobně se konal nějaký sraz.

Veteráni

Veteráni

Cesta do města Taupo

Cesta do města Taupo

Lucka a geotermální oblast v Taupu

Zastávka na večeři - Taupo

Po příjezdu do města Taupo, jsme bohužel zjistili, že odtud se nezačíná, pokud se chcete vydat na Tongariro Crossing a byli jsme odkázáni do National Park Village, takže nás čekal další přesun zhruba 100km jihozápadně. Když už sme byli v Taupu, tak sme nemohli vynechat výlet k nedalekým vodopádům Huka Falls. Voda sice padá jen asi z 9m, ale množství vody, které proteče těmito vodopády by každou minutu naplnilo 5 olympijských plaveckých bazénů.

Huka Falls

Huka Falls

Huka Falls

Jelikož se nám začal chýlit čas k večeru a byla před námi ještě cesta tak na hodinu jízdy, museli jsme vyrazit. Ještě proběhla malá zastávka na břehu stejnojmenného jezera Taupo, abychom viděli západ slunce.

Západ slunce nad jezerem Taupo

Zbytek cesty proběhl již téměř po tmě, ale navigace naštěstí pracovala spolehlivě a dovedla nás až k hostelu s názvem National Park Adventures (Findlay Street 10). Zaparkovali jsme před hostelem a šli omrknout ubytování. Vchod byl sice otevřený, ale na recepci již nikdo nebyl, takže jsme museli zvolit náhradní plán ubytování...spát zase v karavanu :) Zdálo se nám hloupý spát přímo před hostelem, tak jsme se vydali na projížďku touto malou vesnicí. A jak jsme tak hledali vhodné místo na zaparkování, uvědomili jsme si, že bychom mohli taky něco sníst . Nakonec sme zaparkovali na konci vesnice, za železničními kolejemi nedaleko vlakové stanice, která ještě měla otevřenou příjemnou restauraci s příhodným názvem The Station.