Nový Zéland

Po dlouhé době sme spali zas na trochu normální posteli a bylo teplo (v campervanu je pres noc chladno, nějak to profukuje :-D ). Karolína nás pohostila výbornými palačinkami s javorovým sirupem a vyrazilo se do města.

Prvním úkolem bylo sehnat pro Lucku nový džíny, aby nemusela chodit s rozervanym kolenem. Nakonec z toho bylo asi 0,5hod nakupování ženskejch a my s Tomášem sme museli čekat venku, na chlapy tam skoro nic neměli.

Po nákupech sme zamířili na druhou stranu Wellingtonu do kavárny s výhledem na pláž a letiště.

Tomášovi nebylo po včerejším popíjení moc dobře, takže sme ho vyhodili cestou a sami zamířili do přístavu na krátké posezení s výhledem na lodě a vrtulníky a pak dále na hlavní bulvár Queenstreet (něco jako u nás Pařížská).

Ulice je plná různých krámků se vším na co vzpomenete a Pája si vzpoměl, že by se moh taky podívat po nějakých nových hnědých botech k obleku....nakonec z toho byly dvoje boty...jedny hnědé a jedny bílé, ale ani jedny k obleku. Holt mě zase nachytali na slevy, ale kupodivu mi i dobře seděly.

Tak už dost nakupování, je čas pozdního oběda, vlastně v šest hodin už je to skoro večeře. Výběr padl na Steak House jen díky tomu, že tam prý dělaj i něco vegetariánského pro Lucku :) Steaky 400g servírované na rozpálených lávových kamenech sme si připravovali sami jak to kdo rád.

Steaky, masooo, masooo

Abychom netrávili všechen čas nakupováním a jídlem, tak nás Karolína ještě vytáhla na dvě vyhlídky na opačných stranách Wellingtonu. První vyhlídkou byla Mt.Victoria, odkud je krásný výhled na celý přístav Lambton Harbour.

Výhled na Lambton Harbour z Mt.Victoria

Dělo

Odtud jsme zamířili na druhou stranu, odkud je téměř na dosah větrná elektrárna (momentálně nefunkční) a je zde i oplocená rezervace pro kiwi.

Větrná elektrárna a v pozadí Wellington

Den jsme opět zakončili společným posezením za doprovodu tenktokráte sklenky vína.