Nový Zéland

Dnešní vstávání bylo ještě krušnější než včera. Koupili jsme si totiž lístek na trajekt už na osmou hodinu ranní, v sedm už byl Check-In, takže se vstávalo v 6.10 :( Trajekt naštěstí nebyl daleko od kempu, přesto jsme přijeli nejdřív ke špatnému terminálu společnosti InterIslanders, ale tam už jsou na to připraveni, takže nám paní u okýnka dala lístek, s nákresem jak se dostat k vedlejšímu terminálu společnosti BlueBridge. Tam jsem ještě skočil k přepážce, kde nás zkásli ještě o dalších 35NZD, jelikož jsme špatně zaškrtli typ auta (zkoušel jsem to jako VAN, ale prý jsme vysoký jako CamperVan, takže konečná suma za dvě osoby a auto činila 250NZD).

Nájezd na trajekt v Pictonu

Pohled na přístav v Pictonu

Krátce po vyplutí z Pictonu

 

V pozadí je vidět Wellington

Wellington - Lambton Harbour

Plavba přes Cookovu úžinu trvala asi tři a čtvrt hodiny. Z přístavu jsme zamířili přímo do muzea Te Papa, jehož prohlídka nám zabrala asi 4 hodiny. Chtělo to ale trochu se najíst předtím, snídani jsme totiž odflákli vzhledem k brzké ranní hodině.

Muzeum Te Papa

Muzeum Te Papa

Muzeum Te Papa

Muzeum Te Papa Muzeum Te Papa

Muzeum Te Papa

Muzeum Te Papa

Muzeum Te Papa

Muzeum Te Papa

Muzeum Te Papa

Po skončení prohlídky muzea si nás vyzvedla naše kamarádka Karolína a následoval společný pozdní oběd v italské restauraci.

Setkání s Karolínou

Odtud jsme se přesunuli do domku Karolíny a Tomáše a společně proklábosili celý večer za doprovodu 12leté Whisky.