Nový Zéland

Ráno byla odporná zima a hlavně ráno. Museli sme si pro jistotu nařídit tři budíky, abychom tak odporně brzo vstali. V 8.45 jsme měli již stát připraveni na molu a čekat na naše vodní taxi, které nás s kajakama dopraví na místo. Ráno sme trochu hledali kde vlastně máme sraz....na molu nejprve nikdo nebyl a v ostatních agenturách zas nevěděli nic o naší společnosti se kterou máme vyrazit. Nakonec sme je našli, zaparkovali opodál náš campervan a šli se seznámit s naším průvodcem Sallym.

Rozdal nám záchranné vesty a erární větrovky, ale nějak sme nechápali jak pojedem lodí od mola, když moře bylo v nedohlednu. Zanedlouho přijel traktor (z roku 1975, ale zrestaurovaný do notovy) a na vleku přitáhl AquaTaxi, na něj sme nakočili my a za námi už místní házeli nahoru naše kajaky. Po chvíli se vydal traktor z mola dolů na písečné "dno" a jel asi 50 metrů směrem, kterým bylo asi moře. Najednou začala voda mírně stoupat, traktor udělal prudký obrat, zařadil zpátečku a pomalu couval vlekem napřed po svažujícím se dně. Náhle sebou trhnul a plavali sme s lodí na hladině :)

Asi dvacet minut plavby podél pobřeží a už sme vystupovali v zátoce Bark Bay. Následovalo krátké školení, pak Sallyho moučník na uvítanou a vyrazilo se. Nejvříve k nedalekému ostrůvku, na kterém se dalo pozorovat několik desítek tuleních samic s mláďaty. Některé se jen líně válely na kamenenech a jiné dováděly ve vodě. Dokonce některé plavaly až k našim kajakům. Když sme obepluli ostrůvek kolem dokola, zamířili jsme podél pobřeží směrem k původním místu vyplutí. Celkem po třech hodinách kajakování sme zakončili v Mosquito Bay na oběd. Po obědě následovalo krátké slunění, teda já se slunil, Lucka odhodila jednu ze svých tří vrstech svetrů, mikin a punčocháčů :-D

Pája kajakář

Lucka se šprckou

Tuleni na břehu

Koupací tuleň

Část výpravy si připlatila a kajakovali dále až do zátoky Torrent Bay, kam my jsme vyrazili po pobřežní trase procházky (Abel Tasman Coastal Track - asi 6,5km). Zhruba za 2,5 hodiny jsme dorazili do zátoky, kde nás čekalo ještě půl hodinové čekání na naše vodní taxi opět zpátky do Marahau. Tam na nás vyzvedl už připravený traktor, na který sme opatrně najeli a frrrr, už sme se drncali na břeh :)

Koupací tuleň Během procházky po pobřeží do zátoky Torrent Bay

Jelikož se nám už čas pomalu chýlí, tak nás čeká cesta na severní ostrov. Z Marahau sme tedy vyrazili směrem do přístavu Picton. Cesta nebyla dlouhá a uběhla nám celkem rychle, navigace nám celou dobu ukazovala všechny zrádné zatáčky a po 170km v nás ještě hlodaly myšlenky odskočit si ještě do Kaikoury (kterou jinak budem muset vynechat). Odolali sme a nyní již připojeni na elektřinu kempujem v Alexander's camp (za 32NZD i s připojením na elektriku).