Kanada

Tak dneska mám poslední den na prohlídku Montréalu. Jelikož nás včera vyhodili z baru nějak po jedenáctý, tak vstávám celkem brzo, vyřizuju nějaký maily a vyrážím pro kafe a muffin do přízemí.

Dalším mým cílem je vyběhnout na jediný kopec, ze kterého je vidět na celé město. Je to jediný kopec, který tu mají a jsou na něj pyšní...jmenuje se Mont Royal. Pojmenoval ho tak Jacques Cartier na počest Františka I., později přejmenovali město na nynější název Montréal.

Cesta nahoru na Mont-Royal

Foto na Mont-Royal

Na oběd jsem zamířil do baru La Cage aux sports, kde sem byl včera, neboť jsem měl poukázku na 8 kuřecích krídýlek. Když sem si objednával, tak se servírka ptala jestli si dám ještě něco k tomu, tak sem odvětil, že mi to bude stačit. Když mi to přinesli, pochopil jsem proč se ptala, byli to opravdu malinký křidýlka, takže jako předkrm dobrý a pak sem si nakonec stejně ještě objednal miniburgery s hranolkama :)

Miniburgery s hranolkama

Po příjemně strávených třech hodinách a pár pivečkách sem musel vyrazit na letiště, takže jsem se vrátil pro batoh na hotel a za rohem počkal na bus č.747, který jede přímo na letiště. Sice jsou cestou trochu zácpy, ale dorazím asi v 16:30 a zamířim k automatu na Check In. První automat hlásí chybu, rezervace nenalezena....ok, asi sem u automatu, který nebere lety West Jetu. Druhý automat, třetí, čtvrtý ...všechny hlásej chybu a mám vyhledat přímo přepážku West Jetu. Tam se ukazuje, kde byla chyba. Nevim kam jsem koukal, když sem to kupoval, ale povedlo se mi letenku koupit na březen :( Prý není problém, za 50CAD to přebookuje na dnešek, ale za stejný let bych musel doplatit rozdíl v ceně letenky dalších 50CAD. Let o hodinu dřív vychází stejně a prý ho ještě stihnu.

Batoh tam nechávám a běžim na Security check, neboť boarding time začal před 5 minutama. Předběhnout mě nenechají, takže se pomalu posouvám ve frontě a doufám, že to letadlo stihnu. Na Security checku po mě chtěj sundat tentokrát i boty. Odložím je na pás a když jsem za bránou, tak se zaměstnanci rozhodnou, že si vymění stanoviště (mění se snad každou hodinu, aby neseděl jenom jeden u kompu). Takže další zdržení. Ne že bych byl nervozní, ale nechtěl bych, aby mi to uletělo. Naštěstí Gate A47 neni daleko od Security, takže přibíhám a lidi ještě stojí ve frontě.

Let do Toronta je tak krátký, že se ani nestihnu rozepsat do článku a tak raději listuju průvodcem a studuju jak a čím se dostat do centra. Nedlouho po startu se servíruje sušenka a džus. Jelikož přímo na letišti nemají k zakoupení denní ani vícedenní lístek, musim zaplatit v busu č.192 jízdné za 3CAD. V průvodci se píše, že si mám od řidiče vyžádat lístek a na ten pak pojedu metrem, tak se snažím z řidiče nějaký lístek a on nechápavě odvětí, že ho nepotřebuju. Zdá se mi to sice divný, protože tady v metru používaj turnikety, přes který s batohem na zádech jen tak nepřeskočím, ale nakonec měl pravdu...nepotřeboval sem lístek, protože na týhle konečný turnikety nemaj.

Metro v Torontu

V mapě v průvodci jsem si vyhlídnul ubytování s názvem Beverly Place a tak musím na St.George přestoupit ze zelený linky na žlutou linku metra, pak další tři stanice na Queen's Park. Chvilku mi trvá než se rozkoukám a zorientuju kam mám vyrazit. Do vyhlídnutého "hotelu" je to asi čtyři ulice. Když dorazím na místo chvilku se motám okolo, protože podle obrázku to moc nesedí, ale po chvíli přijdu před takovej malej domeček na adrese 235 Beverly Street. Na dveřích je cedulka, abych se na Check In přesunul na druhou stranu silnice do čísla 226. Tam pro změnu nikdo neodpovídá na domovní zvonek a tak jsem nucen zavolat na telefon, který je na baráku uveden. Na druhé vytočení se ozve hlas, jako kdyby ten člověk byl zhulenej a říká, že za chvilku přijde, ať počkám. Je to starší pán, asi byl rozespalý a že prý takhle v zimě večer už nikoho nečekal. Nabízí mi velký pokoj za cenu malého, v ceně je i snídaně...celkem za 90CAD na noc...a daň k tomu nechce...dobrá nabídka, už se mi nechce nic hledat...a podkrovní pokoj se mi taky líbí :)

226 Beverly Street

Můj pokoj v 226 Beverly Street

Můj pokoj v 226 Beverly Street

Můj pokoj v 226 Beverly Street

Můj pokoj v 226 Beverly Street

Ještě není tak pozdě a tak odkládám nepotřebné věci a vyrážim na noční obchůzku okolí. Známá CN Tower (Canadien National Tower) je vidět přímo od baráku. Pravděpodobně zítra se vypravím na vyhlídku.

Pohled na nočně osvětlenou CN Tower od mého ubytka

Věž se zdála být blíž než ve skutečnosti byla a tak mi celkem vyhládlo než jsem k ní došel. Nedaleko věže mě oslovil Irish Pub jménem The Overdraught, kde jsem si poručil Guinness Steak and Mushroom Pie a k tomu jeden Guinness na pití.

Irish Pub jménem The Overdraught

Guinness steak and mushroom pie + 1 Guinness