Kanada

Jelikož mám v hotelu snídani, sjedu dolu výtahem, vyzvednu na recepci lístky a jak tak čekám až mi uvaří kafe, tak se dáváme do řeči a panáček má sice předky z Alžíru, ale v Praze byl v roce 1981 a pamatuje si, že jsme byli ještě Československo.

Po snídani vyrážim do města a jako první potkávám hokejovou arenu Bell Centre, kde hrávají domáci Montréal Canadiens. Možná bych se večer moh zajít podívat na zápas, když dneska hrajou.

Bell Centre

Pokračuju směrem dál do části Old Montréal a potkávám katedrálu Notre Dame. To se musí vidět i zevnitř a tak platim poplatek za vstup 5CAD. Jak to vypadá uvnitř si udělejte názor sami.

Notre Dame

Notre Dame

Notre Dame

Kaple v Notre Damme

Pokračuju historickou částí dál a potkávám takový nenápadný baráček s názvem Château Ramezay, který zvenku zve, ať se přijdem podívat na historii. Posléze se dočítám, že to byl první dům guvernéra Montréalu postavený v roce 1705. Bohužel za tři roky poté ho musel z důvodu nedostatku peněz prodat. Pak se tam trochu střídaly různé firmy, až se v roce 1849 stal tento dům znovu sídlem guvernéra. Později od roku 1878 začala hostit 1.fakultu medicíny Montréalské univerzity. Vstupné 10 dolarů.

Château Ramezay

Château Ramezay

Zpátky to beru po nábřeží kolem Chapelle Notre-Dame-de-Bonsecours, Marché Bonsecours, pomníku Nelsona, Musée d'Archéologie et d'Histoire Pointe-à-Callière až zastavuju na prohlídku v Centre d'Histoire de Montréal.

Centre d'Histoire de Montréal

Centre d'Histoire de Montréal

Nějak mi vyhládlo a tak hledám, kde se bude konat dnešní oběd a vcházím do takové menší restaurace (bohužel si nepamatuju název, ale myslim, že to bylo v ulici Rue McGill). Volba padla na domácí cibulačku a London steak s houbovou omáčkou a pivečkem....celkem za 24dolarů.

Cibulačka

London Steak

Než dorazím na hotel tak bude tma, přemýšlím co podniknu večer. Jelikož dneska hrajou Montréal Canadiens proti Boston Bruins, zkusim se stavit před halou jestli nebudou mít nějaké levné lístky (na netu vycházely kolem 250-400CAD). Vydávám se tedy ven a první věc, co zjišťuju, že by mi museli lístek prodat za dvacku, protože víc kanadskejch dolarů už nemám. No nic směnárna je za rohem, říká recepční a v zápětí dodává, že hokej se sice dneska hraje...ale bohužel né zde, ale v Bostonu, takže nemá cenu shánět lístky :( doma hrajou až zítra a to já už budu pryč. Ale jestli prý chci, tak dva bloky od hotelu je celkem dobrý sportbar La Cage aux Sports, kde se dá dívat na hokej.

Měl pravdu, nebylo to daleko a vypadá to tu celkem pěkně. Slečna u vstupu mě posadí k malému stolku nedaleko baru, kde mám k dispozici výhled na tři televize. No každopádně už je i čas večeře, takže jsem si chtěl objednat nějaké maso asi za 16dolarů a slečna povídá, že mají akci a když si dám ten druhý steak, tak že je jenom za půlku, čili 10$ a k tomu je v akci ještě džbánek piva plus jedna sklenice zdarma :) Není nad to pěkně se u hokeje opít...ještě, že to mám tak blízko domu. Hokej byl super, atmosféra gut, dokonce i pár hokejových rvaček proběhlo. Jak tak padaly góly, tak najednou jeden z obsluhujících začal po baru rozdávat nějaký lístečky... i na mě se dostalo a stálo tam : Když Canadiens daj pět gólů, tak máte do příštího zápasu poukázku na 8 kuřecích křidýlek zdarma !! bomba, tak už vím kam půjdu zítra na oběd.

Hokej nakonec vyhráli Bruins 8:6 ale i tak to bylo pěkný. Hokej skončil a všichni se nějak rozutekli...tak já taky dopíjím poslední pivečko a postupně zjišťuju, že jsem tu poslední. Zavíraj nějak brzo...v jedenáct. Tak už taky tedy jdu.