Kanada

Dneska musim vstávat zase brzo, abych stihnul bus do centra. Zjišťuju, že nemám drobný na autobus, tak na pumpě mi rozměnili. Vlezu do busu s připravenými 2,50CAD a řidič na mě...ne ne 3,75...tak to budu muset asi ještě nějaký prachy vyhrabat. Najednou pokyne ať tam hodim co mám a vyjede mi lístek za 3,75CAD. Zanedlouho sme v centru a tak stojim připraven u předních dveří k výstupu, když v tom vyjede řidič z automatu další lístek a podává mi ho. Nechápavě na něj koukám a on na mě : "No jedeš na letiště né ? Tak tady máš lístek na metro, budeš ho potřebovat !" :D

Než vlezu do Sky Trainu, tak ještě na stanici kupuju sendvič se salátem a hodně velkou porcí kuřecího masa v kombinaci s čerstvě vymačkanou šťávou z 5 pomerančů a pití s sebou na letiště (celkem 12,80CAD).

Na letišti provádim jednoduchý Check In přes automat...u West Jetu to vlastně na letišti jinak nejde. Nalepim štítek na batoh a vzápětí ho odhodim u okýnka Bag Drop Off. Terminál pro vnitrostátní lety je celkem malý, má jen pět gatů. Příjemná věc na kanadských letištích je, že mají Free Wifi internet, takže vytáhnu noťas a spojim mezikontinentální hovor s bráchou :)

Boeing 737 společnosti West Jet

Tak už nás nahnali do letadla, tentokrát to bude Boeing 737-600 jenom asi pro 120 lidí, ale je obsazený tak max z 50%. Sedím sice u okýnka, ale nevim kdo to navrhoval, když se u toho musim přikrčit skoro o půl metru, abych viděl ven. Ještě před startem nás kapitán informuje, že poletíme asi 4hod 19min a také, že v Montréalu je -12°. Sakra, že sem radši nezůstal ve Vancouveru, tam bylo hezky teplo :D

Západ slunce nad Kanadou

Let utíká celkem rychle, snažím se trochu prospat, abych večer moh vyrazit do města. Když vylezu z letadla, snažím se posbírat nějaký infomateriály o městě a mapy. Kamarádka Annie už je v práci, takže si nakonec musim najít hotel. Hledám tedy jak se dostat do centra...nakonec celkem jednoduše...jede tam express bus číslo 747...za 8 dolarů. To je docela dost a tak sem velmi překvapen, když u okýnka směnárny mi zároveň prodají 3denní lístek na STM (Société de transport de Montréal = MHD) za 16 dolarů !! Jo a platí to i na 747čku. Za pár minut odjíždíme.

Dle průvodce si hledám, kde asi tak bude nejlepší vystoupit, ale přesto když vystoupim, tak si nějak nejsem jist kde to vlastně jsem. Tak si tak jdu chvíli ulicí tam...pak zahnu doleva...pak zas kousek...a konečně jsem se našel na mapě...zároveň míjím hotely jako Marriot, Hilton, Sheraton, kde ani nezkouším hledat ubytko. Nakonec odbočím do uličky Rue Crescent a vcházím do hotelu Quality Inn. Velmi ochotný recepční mi nabízí pokoj za 94,99$ samozřejmě bez daně, ale se snídaní :) Že prý tam u nich probíhá rekonstrukce, tak že přes den dam bývá hlučno. Není problém, přes den stejně nebudu na hotelu. Beru si tedy kartu od pokoje a jdu si ho prohlídnout. Hádejte, ve kterým patře bydlím....v nejvyšším 14ctým :D dokonce i balkon mám, ale jě na něm půl metru sněhu, tak tam ani nelezu.

Quality Inn - pokoj č.1401

Pohled na zasněžený Motréal z mého pokoje

Hodim sprchu a vyrážim do víru velkoměsta za Annie. Poloha hotelu je výborná, protože to mám asi 500 metrů na stanici metra.