Kanada

Dneska jsem si přivstal, jelikož jsem se chtěl vydat na Fresh Tracks, což je ale omezeno na prvních 650 lidí. No asi jsem si přivstal až moc, nenapadlo moc nového sněhu, tak jsem tam v 6:30 byl první. V 7:15 začli pouštět lidi nahoru. Jel sem hned první kabinkou a cesta trvala asi 12minut. Nahoře jsem očekával snídani typu croissant a káva, ale byly tam pro nás přichystány švédské stoly se vším možným. Bylo příjemné snídat v téhle výšce a pozorovat východ slunce nad horama.

Snídaně

Výhled na východ slunce

Zhruba v osm hodin zazvonili na zvonec a tím otevřeli sjezdovky pro nás. Už jsem byl po snídani a tak jsem vyrazil mezi prvními i na sjezdovku. Na Whistleru jsem ještě nebyl, tak jsem prostě zvolil jednu ze sjezdovek a vydal se dolů. Celou sjezdovku sem si dal úplně sám. V dolní části se ale držela mlha, takže jsem po pár jízdách se rozhodl využít i jiných sjezdovek. Zajímavá byla jízda Peak Expressem na Whistler Peak (2182m.n.m.), kdy pod lanovkou bylo označeno několik černých sjezdovek, samozřejmě neupravených. Pro sebe jsem si říkal, že na tohle si netroufnu a v tu chvíli jsem zahlídnul hlouček s nápisem SKI SCHOOL na zádech. Bylo tam tak deset prcků ve věku tak okolo šesti let bych si tipnul a už si to hrnuli dolu. Zřejmě už měli asi třetí hodinu a bylo nutný zvýšit obtížnost :D

Peak Express - vede až úplně nahoru

Ještě jsem se vydal další část kopce k sedačkové lanovce Harmony, kde jsem si užíval hlubokého sněhu.

Výhled při přejezdu k Harmony

Harmony chair

Pohled z Little Whistler Peak

Jelikož se na Harmony nějaky rozfoukalo a bylo tam celkem hodně lidí, vydal jsem se zpátky do Whistler Village, abych následně vyjel nahoru na Blackcomb. Cestou jsem si udělal nádherný traverz v hlubokém sněhu přes Glacier Bowl, značený jako černý Advanced Trail.

Odpoledne se udělalo pěkně a tak jsem se rozhod využít kabinkovou lanovku Peak2Peak, která jede z Blackcombu přes údolí na Whistler. Lanovka drží dva světové rekordy : nejdelší vzdálenost mezi opěrnými sloupy (3,03km) a největší výška nad zemí (436m nad údolím). Cesta z jedné strany na druhou trvá 11minut a na trase se pohybuje celkem 28 kabinek.

Peak2Peak gondola

Peak2Peak gondola

Abyste si taky tu cestu užili, tak jsem vám to natočil ;)

Když sem se vrátil na hotel, byl sem zničenej ještě víc než den předtím a tak jsem si zdřímnul na chvíli. Tentokrát jsem měl oběd koupený, ale nevařila teta Tesco, nýbrž strejda Old Country. Než sem se vypravil ven tak už se zase začalo stmívat a tak jsem to u golfového hřiště otočil a vyrazil zpátky.

Whistler Golf Club

Zitra mám poslední den snowboardování, tak půjdu brzo spát, ať vstanu fresh na Fresh Track, tím zabiju dvě mouchy jednou ranou, nemusim nakupovat nic k snídani a ještě si pořádně zajezdim. Navíc na noc a zítřek hlásej sněžení, tak to bude zajímavý. Pro zajímavost přikládám plánek jak vypadaj lanovky, to bílý jsou sjezdovky, ale dá se jezdit všude i lesem kolem stromů, když si člověk troufne.

Blackcomb Whistler