Kanada

Na dnešek jsem měl domluvenou schůzku s Petrem z místního Four Seasons v deset na Blackcombu. Vyrazil jsem tedy na osmou do půjčovny, abych si stihnul v klidu vyřídit prkno a na devátou mohl být na sjezdovce. Když na mě přijde řada, tak po chvíli zjišťuju, že mě obsluhuje polák Pawel, který tu pracuje asi dva měsíce. No nic prkno a boty mám, vyrazím na svah a dám si jednu dvě jízdy, než se setkám s Petrem...snídani si dám při čekání pod sjezdovkou.

Nasedám do Blackcomb gondoly a jedu asi 15minut nahoru, nazuju prkno a vydávám se směrem dolu. Je asi 9:40, tak si vyrazim pro snídani do přilehlé kavárny. V deset hodin a pár minut volám Petrovi, abych zjistil jak je na tom. Napodruhé se mu dovolám a zjišťuju, že stojim poněkud jinde než měl na mysli. Holt ještě se v tom názvosloví neorientuju, viděl sem Blackcomb Gongola, tak jsem měl za to, že čekám na správném místě, ale Petr čekal už nahoře :) Nakonec sme se našli a vyrazili další sedačkovou lanovkou ještě výš, ale stále jsme nebyli až na vrcholku. Stačilo sjet pár set metrů k další sedačce a ta nás už konečně dopravila úplně nahoru.

Foto s Petrem

Dopoledne jsme strávili pouze na jedné straně kopce, jelikož sedačková lanovka nazvaná 7th Heaven byla zavřená. Odpoledne jí ale otevřeli a tak jsme vyrazili jako jedni z prvních směrem na druhou stranu kopce. Byla to skvělá příležitost užít si hlubokého, nijak neupravovaného sněhu, který se mi párkrát stal osudným a zapadl jsem :-D

Od tří hodin Petr měl službu a tak jsme se rozloučili a já měl ještě čas ještě si sjet párkrát sjezdovku, ale jelikož tu nejsem ještě tak sběhlej, rozhod sem se vyrazit zpátky. Pro přejezd sem si snad nemoh vybrat lepší trasu....

Přejezd od 7th Heaven

A pohled jak to vypadá po sjezdu z toho kopce....ano tohle je pohled zpátky...zrovna sem tudy jel sám :)

Přejezd od 7th Heaven

Nejdřív jsem si říkal : "je škoda, že maj otevřeny vleky jenom do půl čtvrtý". Nakonec už ve tři sem toho měl plný brejle, tak sem se dopotácel na hotel a tam zjistil, že sem někde potratil vstupní kartu od pokoje. Už sem začínal přemýšlet kolik bude poplatek za ztrátu, ale slečna recepční mile překvapila, když odvětila : Není problém, uděláme jinou zadarmo :) Na pokoji sme si dal horkou vanu a asi na dvě hodiny vytuhnul. Byl sem ale domluven s Petrem, že se za ním stavím v hotelu, kde mi dá nějaký letáčky a poradí kam se třeba ještě podívat.

Najednou už bylo půl osmý a ve mě se začal ozývat hlad, jelikož oběd, jsem nějak nestihnul. Na večeři jsem využil nedalekou indickou restauraci a poručil si Chicken Vindaloo s rýží a pita chlebem a podlil sem to černým pivem z Whistleru.

Jelikož chci zítra vyrazit na Fresh track, tak du brzo spát, přecejen vstávat v 6 nic moc :)