Aruba, Bonaire, Curacao - banner

Dnešní dopoledne proběhne v tradičním duchu - snídaně, klídek, pohodička. Před polednem se sbalíme a vyrážíme do nedalekého (cca 8 km) hlavního města Willemstad. První pohled na město je přesně stejný, jako známe z propagačních fotografií - krásné různě barevné domky lemující pobřeží. Parkujeme v centru poblíž otočného mostu, ale pak narazíme na zádrhel s placením. Jelikož všude naprosto bez problémů ve stejném kurzu akceptují dolary, nemáme místní měnu a zdejší automaty na parkování jsou snad jediné platební místo, kde nejde platit dolary. Naštěstí hodná černoška z vedlejšího stánku mi rozměňuje velmi výhodným kurzem dolar na dva guldeny a těmi si zaplatíme dvě hodiny parkování. Během této doby stihneme projít část centra města, vidíme plovoucí trh, kde prodávají zboží přímo z lodí, projdeme klasickou tržnici, obejdeme pár krámků, prohlížíme historické domy a na zdejší poště nakoupíme známky na pohledy do Čech.

Když se vracíme zpět k autu, plovoucí most královny Emmy je zrovna otevřený, aby do zátoky mohly vplouvat lodě. Jednu takovou obří máme zrovna štěstí vidět plout okolo. Na druhý břeh, kde máme auto, nás tedy odveze bezplatný kyvadlový přívoz.

Popojedeme autem dál k mořskému akváriu a delfíní akademii, které nás zaujali z propagačních letáků a které doporučují v průvodci. Akvárium samotné (vstup 20 USD) není nijak světoborné, jsou tu spíš jen menší akvárka s různými rybičkami, ale mají tu úžasně vymyšlené doprovodné programy. Nejdříve si vyzkoušíme osahat si ve vodě rejnoky a poté nám instruktor nabízí i možnost krmit je rybami, čehož samozřejmě využíváme :)

Pak se jdeme podívat na parádní show s delfíny. Nad hladinu tu skáče a další kousky předvádí celkem pět delfínů. Čtyři ve skupince a jeden sólo. Zájemci mají po skončení možnost se s delfínem pomazlit, nechat si od něj dát pusu a vyfotit se u toho, ale tahle sranda stojí 90 USD.

Poslední program, na který koukáme, je krmení pelikána, plameňáků a želv. Vypadá to docela legračně, ale tady už je docela fronta, kterou se nám nechce čekat.

Delfíní akademie tu nabízí možnost plavání s delfíny, o které jsme měli s Pájou zájem, ale po celém dni v horku a sluníčku už na to moc náladu nemáme a rozhodujeme se zajet sem až zítra. Pro dnešek už toho bylo dost, tak po cestě jenom nakoupíme, doma si uvaříme večeři a jdeme se s Pájou občerstvit do hotelového bazénu, odkud se nám nabízí krásný pohled na zapadající slunce ...