Aruba, Bonaire, Curacao - banner

Na dnešní den máme trochu oddělené programy. Žanetu a Jožku zaujala možnost výletu kolem ostrova na lodi, my bychom zase rádi zkusili místní golf, když už máme hřiště skoro pod terasou (a když už sebou máme trička s límečkem :)) Abychom se na hřišti neuvařili, domluvíme si teetime hned na osmou ráno, kdy by mělo být ještě snesitelně. Vstáváme s Pájou před sedmou, posnídáme a v půl osmé už se hlásíme v kanceláři golfu. Pája si bere 9 jamek, půjčuje si Callaway set holí a ještě bere koš drivingových míčků. Jakožto hosté partnerského Blue Bay resortu máme příjemnou slevu 30% na hru. Já ještě nemám tolik zkušeností, abych se vydala na hřiště, tak dostávám funkci caddyho, neboli nosiče bagu a pravé ruky hráče. Nebojte, nic na zádech tahat nebudu, tady je v ceně golfový elektrovozík :)

Pája se jde nejdříve rozcvičit na driving, aby si vyzkoušel hole a potrénoval švih. Odpaliště je kryté a poskytne nám tak ochranu před ranním lehkým deštíkem.

Blíží se osmá neboli náš teetime, Pájovi ještě zbylo pár neodpálených drivingových míčů, tak se domluví s obsluhou, že je zahraje po návratu. Sedám za volant vozíku a vyrážíme směrem k jamce číslo 1. Soudě dle prvních devíti jamek je to moc pěkné hřiště. Blízké moře a okolní palmy mu dodávají pro nás velmi exotickou příchuť. Jinak je to hřiště jak má být, s písečnými bunkery a vodními překážkami. Zvlášť jamka číslo 5 je velmi zajímavá, hraje se totiž přes moře. I přes četné vodní plochy Pája ztratí za celou hru jen čtyři míče, ale jiné tři najdeme, takže celková bilance je pouze minus jeden míč.

Strávíme tu lehce přes dvě hodinky, během kterých potkáme i krátký tropický deštík. Pájovo skore je 71 a devítka má par 36, což je na začátečníka bez "zelené karty" poměrně pěkný výsledek :-) hra mu šla, byl vidět pokrok a mě zase bavilo řídit elekrovozík, takže oba odcházíme z hřiště se spokojenými úsměvy. Vrátíme se zpět na driving odehrát těch pár zbylých míčků, kterých mělo být tak patnáct ... obsluha drivingu nám ale vydává téměř plný košík, kde odhadem bude skoro celá padesátka míčků :-) rozdělíme si je napůl, já si beru hůl sedmičku a jdu taky odpalovat. Docela mi to lítá, na to že jsem letos na drivingu poprvé to ujde - třeba se to nakonec taky jednou naučím :-)

Kolem jedenácté se vracíme domů, kde měli mezitím Jožka a Žaneta volné dopoledne. Teď se ale honem balíme a vyrážíme opět směr hlavní město Willemstad - naši spoludovolenkáři mají na dnes objednaný výlet lodí a my s Pájou chceme zkusit plavání s delfíny, které jsme zahlídli včera. Vysazujeme Jožku a Žanetu naproti kotvišti jejich lodi a domluvíme si čas a místo srazu na večer, protože naše mobily tu nemají signál. Cestu do Doplhin Academy už známe ze včerejška, ale bohužel nás nenapadlo se zeptat na časové možnosti. Na místě totiž zjišťujeme, že pro plavání s delfíny mají každý den jen tři termíny a dnešní už jsou obsazené. Nevadí, objednáme se alespoň na sobotu ráno a ještě se přichomítneme k vystoupení lachtanů a mazlení se žraloky. Pak se rozhodneme podívat se po nějaké pláži, kde bychom strávili odpoledne. Hned druhá, na kterou narazíme, se nám líbí, je to Cabana Beach Resort, kde za vstupné 3 dolary máme příjemná lehátka v polostínu a slušné zázemí.

Voda, sluníčko a písek nás baví celé tři hodinky, pak zahlédneme v dálce loď, která nám připomíná tu, se kterou se dnes plaví Jožka a Žaneta. Přiblíženou fotogafií zjišťujeme, že je to přímo ona. Míří už do přístavu, tak se zvedáme z pláže a taktéž vyrážíme směr centrum Willemstadu. Najdeme se hned napoprvé přímo u lodi. Jedeme domů a večer strávíme v tradičním duchu, na terase s Bacardi a Colou.