Aruba, Bonaire, Curacao - banner

Ráno se probouzíme někdy kolem deváté do krásného teplého rána. Jelikož tu mají poměrně nekřesťanský příplatek za snídani a navíc se servíruje až v restaurantu na pláži, tak tuhle možnost neuvyžíváme. Sníme tedy pro začátek pár zbylých sušenek a vyrážíme na nákup. Už včera jsme si na recepci zjistili, že k nedalekému supermarketu je možné nechat se odvést taxíkem, v docházkové vzdálenosti nic není. Taxík stojí opět 25 USD, zřejmě tu mají paušál :) v ceně je cesta tam i zpět a půlhodinka na nákup. Tolik přesně potřebujeme k nákupu jídla a pití na dva dny. A samozřejmě neodoláme krásně vyzrálému exotickému ovoci za směšné ceny.

Snídaně na terase

Na pokoji pak dáme druhou rundu snídaně na naší severozápadní terase s výhledem na golfové hřiště a moře. Po snídani jdeme vyzkoušet hotelový bazén pod naší terasou a taktéž testujeme pohodlnost lehátek a výhřevnost slunečních paprsků. Před polednem se jdeme ale před prudkým sluníčkem schovat, přeci jen jsme tu první den a neradi bychom se hned na začátek spálili. V chládku apartmánu pak píšeme článek, zkoukneme facebook a postupně oba opět usneme, přeci jenom ten časový posun a probdělá noc dělá své. Probouzíme se až kolem čtvrté odpoledne, venku na sluníčku už je o dost snesitelněji, tak vyrážíme na pláž, abychom si ji prohlédli konečně za světla :)

Náhodný kolemjdoucí na pláži

Pláž

Pláž

Pája na pláži

Je tu moc příjemně, vstup do moře se písčitý občas s kamínky, teplota tak akorát. Je přístupná jen hotelovým hostům a k dispozici jsou zdarma lehátka a ručníky, k zázemí patří kromě restaurace a baru také pár kiosků, převlékárna, toalety a sprchy. Strávíme tu příjemné dvě hodinky a při západu slunce si ještě dáme drink v plážovém baru - co jiného než Curacao v osvěžující kombinaci se Spritem.

Welcome drink v plážovém baru

Doma nás čeká trochu nepříjemné překvapení s nefungující částí elekriky, ale Pája přivede z recepce opraváře a brzy dají vše do pořádku. Při té příležitosti dostáváme zdarma další dva denní vouchery na wifi internet v hodnotě 10 USD na den. Na terase si pak dáme k večeři opečené kuřecí nudličky a zůstaneme tu ve společnosti Havany s Colou až do pozdní noci ...