Zanzibar - banner

V pátek ráno jsme hned po snídani vyrazili do blízkého divecentra na náš první potápěcí den.

Nalodili jsme se a vypluli za potápěním. Po cestě nám sice přestal fungovat jeden motor, ale to nás až tak neznervóznilo, protože loď měla motory dva. Na druhý jsme sice jeli podstatně pomaleji, ale jeli jsme dál. Během cesty jsem si příjemně pokecal s jedním z divemasterů, který byl z Izraele o vojenské technice a Izraelském vojenském muzeu. Po hodině a půl jsme dorazili k soukromému ostrůvku Mnemba Atol, kde se nacházela naše první potápěčská lokalita s názvem Kichuani.

IMG 0480

Ten den nás měl na starosti španělský divemaster Diego. Po krátkém briefingu jsme hupli do vody. Začátek ponoru byl pro mne trochu nepovedený, než si tělo zase zvyklo, že se pod vodou dá dýchat, a vyfuněl jsem si během začátku pěkný vzduch s lahve. Po pár minutách bylo již vše OK a mohl jsem si užívat ponor. Ponor se odehrával na krásných korálových zahrádkách se spoustou korálových ryb. Mimo jiné jsme viděli jehly, perutýny, murény, papouščí ryby, ropušnice a další a další rybičky. Během ponoru jsme se dostali těsně k hloubce 20m a pod vodou jsme strávili 54 minut.

Po skončení ponoru jsme se začali přesouvat na další lokalitu. A přestal fungovat i druhý motor. Posádka (kapitán a pomocník) se jej sice pokoušeli přivést zpět k životu, ale nedařilo se jim. Odchytli tedy další z potápěčských lodí a ti nás přes četné vtípky odtáhli na nedalekou lokalitu Aquarium. Pavlovi po prvním ponoru nebylo moc dobře, ale rozhodl se, že dá i druhý ponor.

Já jsem si druhý ponor užil významně víc než první. Opět byla spousta korálů a rybiček. Ze zajímavých ryb jsme navíc viděli i dva rejnoky (trnuchy skvrnité). Stále bylo na co koukat a to že jsme pod vodou strávili 55 minut, nám vůbec nevadilo. Druhý ponor byl už na Páju přeci jen moc, migréna a nevolnost ho přemohla a tak dal nakrmit rybičkám :) Naštěstí až po vynoření.

Během našeho druhého ponoru se povedlo posádce opravit motor a zvládli jsme se vrátit zpět do divecentra. I mě po druhém ponoru začala trápit bolest hlavy a tak jsme po návratu na hotel zapluli do plechu a dali si chvíli spánku. No chvíli...spali jsme od pěti do devíti. Pak jsme již dali jen rychlou večeři, k tomu místní pivo Safari a pokračovali ve spaní až do rána.

012