Vietnam, Laos, Kambodža

Je čas vyrazit dále a tak nás tuktuk odváží na osmou hodinu na autobusové nádraží, kde nasedáme jako první do autobusu. Autobus zanedlouho vyráží, udělá malé kolečko po okolí a vrací se zpátky na nádraží. Mezitím začíná pršet, ale čeká nás dlouhá cesta autobusem, takže nám to až tolik nevadí, spíš nás trochu děsí 14hodin sezení.

Zhruba po 2,5 hodinách přijíždíme na hranice s Kambodžou. Ono to vlastně ani jako hranice moc nevypadá, jelikož zrovna staví nové budovy a novou cestu. Takže objízdná trasa je v dost žalostném stavu. Před hranicemi ještě vyplňujeme vstupní doklady pro vízum a platíme 31USD za vízum a hromadné vyřízení (2USD příplatek, že zase nemáme foto). Při přechodu laoské hranice nám ještě celník měří teplotu laserovým teploměrem. V meziprostoru si dáváme něco malého k obědu a nasedáme zpátky.

Nová budova Laoské celnice, po pravé straně provizorní úřad

Náš autobus

Nová budova kambodžské celnice

V průběhu cesty ještě autobus zastavuje na oběd v jedné z restaurací při cestě.

Zastávka na oběd

Je kolem půl šesté a musíme přestoupit do jiného autobusu, který na nás již čeká v městečku ... Pak budeme pokračovat dalších pět hodin, abychom konečně dorazili do cílové stanice. Řidič s námi jede, jak kdyby ten bus ukradl, troubí na ostatní, aby nám uhnuli...no co, právo silnějšího zde platí víc než jiné předpisy.

Náš autobus, kam jsme přestupovali

Asi kolem osmé hodiny zastavujeme opět na jídlo, docela mi vyhládlo a tak si dávám nudle, na lesní ptáčky, které tu mají opečené nějak nemám zrovna chuť :)

Cestou ještě nabíráme pár domorodců, kterých se řidiči zželelo, kvůli nehodě jejich busu. Po 14hod konečně přijíždíme na nádraží v kambodžském Siam Reap. Momentálně leje jako z konve a tak bereme dva tuktuky a míříme do hotelu Aroma Daily Guesthouse. Skupinka Já, Harry, Tomáš a Petra P., Tonny a Tomáš přijíždíme jako první a než dorazí Jožka s vrabčákem (Petra Š.) jdeme obhlédnout pokoje. Zhruba po 15cti minutách konečně vystupuje Jožka se slovy : "To snad není pravda, von mu došel benzín" :D Bereme 4 dvoulůžkové pokoje označené Autumn, Summer, Winter a pro nás SKY za 15USD / pokoj s klimatizací. Unaveni celodenním cestováním jdeme skoro hned spát, neboť zítra nás čeká návštěva několika chrámu, včetně známého Angkor Wat.