Hawaii - banner

koreanair logoPrvní reálné obrysy našeho výletu na Havaj se začaly rýsovat koncem léta, kdy se blížila expirace Pájových nalítaných mil ve věrnostním programu ČSA a bylo tedy třeba vymyslet, jak je utratit. Jednoznačně nejvíc muziky za nejmíň peněz představovala letenka na Havaj s Korean Air za 80 tisíc mil, což pro Páju nebyl problém, mně trocha mil chyběla, ale s tím mi naštěstí pomohl kolega Štěpán. Po několikerých návštěvách klientského centra ČSA se povedlo v návalu zájemců vybrat i pro nás oba vyhovující termín. Jen přímý let Soul - Praha už byl rozebrán, cestou tam si proto zaletíme ještě do Amsterdamu. A ano, letíme tedy zadarmo, resp. za letištní taxy cca 4000 Kč :)

V den odletu odjíždíme dopoledne z našeho bytu, sbaleni do dvou příručních zavazadel a jednoho velkého kufru. Na letiště dorazíme tři hodiny před odletem a po check-inu se odebereme trávit čas do odletu ve společnosti dobrého jídla a pití v business salonku "Erste Premier Lounge" ... Já to ještě nezmínila? Při přesunu na druhou stranu světa si budeme užívat všechny výhody a především pohodlí Business třídy :)

Nakonec se povedlo získat Business třídu oběma na komplet celou cestu, poslední segment Pája domlouval přímo na letišti. Za dvě hodinky (a tři chlebíčky a pár drinků) se odebereme ke gatu a nasedáme mezi prvními do Embraer ERJ190 společnosti KLM. Máme místa hned v první řadě a tím pádem velkorysý prostor pro nohy.

Tohle pohodlí si užíváme jen hodinku a půl, let do Amsterdamu byl rychlejší oproti předpokladu. Tady máme na přestup čtyři hodinky, jindy by to byl docela opruz, ale jelikož se odebereme do dalšího salonku (KLM Crown Lounge), utečou jako nic. Ani nestihnu ochutnat všechna vína, která tu nabízejí. Vysokorychlostní internet, velká pohodlná křesla, teplá jídla, úžasný holandský sýr - na tohle se dá velmi rychle zvyknout :) Před odletem si dáme ještě sprchu a pak už míříme ke gatu G5.

Nasedáme do business třídy Airbusu A330-200 společnosti Korean Air, je nás tu 8 z celkových 24 míst. Let je naprosto úžasný zážitek, počínaje velmi milými krásnými letuškami, přes perfektní servis po neuvěřitelně pohodlné sedačky, jedním tlačítkem přenastavitelné na 190 cm dlouhé lůžko. Nesmím zapomenout ani na výborné jídlo, večeře měla šest chodů, hlavní jídlo bylo na výběr ze tří možností, ze kterých si oba vybíráme steak z hovězí svíčkové. Letuška nás dorazí otázkou, jak ho chceme propečený. Volíme medium a to i dostáváme. Zapíjíme korejským pivem (Pája) a Chateauneuf du Pap(Míša). Ostatně pokochejte se z fotek sami :)

Po náročné večeři si z postýlek pustíme film, ale ani jeden ho nedokoukáme, zhruba po hodince usínáme. Spánek na chvíli přeruší jen silnější turbulence a dvě hodiny před přistáním nás probudí vůně připravované snídaně. Pája má korejskou rýžovou kaši s krevetami a hovězím, já si dávám placku se zeleninou a slaninou. Na talíři jsou samozřejmě i další dobroty. Po necelých jedenácti hodinách letu hladce přistáváme v Soulu. Vystoupíme a jdeme se odebrat do zdejšího business salonku, kde máme čtyři hodiny na to se občerstvit z bohaté nabídky teplých i studených jídel, zaskypovat si s kamarádem v Sydney a dopsat článek :)