Spojené Arabské Emiráty - banner

Tento den moc akční nebyl. Po neklidné noci doháníme spánek celé dopoledne. Pájovi už je dobře, tak dáváme svačinku, zapínáme notebooky a já asi do dvou hodin pracuju. Na idnesu si přečteme článek o tom, jak v Čechách padaly rekordní minusové teploty. Nám se taky ochladilo, máme jen dvacet ve stínu, radši si sebou ven bereme mikiny :-) Pája měl na dnešek v plánu potápění, ale na recepci nám zjistili, že kvůli silnějšímu větru zdejší potapěčské centrum dnes nefunguje. Vyrážíme podívat se znovu k pevnosti, kterou jsme fotili včera. Je stále zavřená, ale okolo jsou přístupné pozůstatky starého města, tak se procházíme alespoň v něm.

Sedáme do auta a jedeme se projet po pobřeží na sever. Hned za městem začíná nepříliš vábná průmyslová zóna, jsou tu továrny a rafinerie a obrovský oplocený vojenský objekt. Příjemnější výhled je až před městem Khor Fakkan. V něm se zastavujeme, procházíme pláž a fotíme loď, co vypadá podobně jako sestra nedávno potopené Concordie. Koukáme po nějakých potapěčských centrech tady, ale takhle naslepo nic nenacházíme. Ještě dál na sever narazíme na krásnou mešitu.

Sluníčko nás dneska nějak zmáhá, byť není žádné velké vedro, tak se vracíme na hotel odpočívat, psát články, relaxovat a tak podobně ... :-)