Nový Zéland

Z Greymouthu sme vyrazili na sever směrem k atrakci zvané Pankake Rocks (Punakaiki) neboli Palačinkové skály. Tyto vápencové skály jsou vrstvené a počasím opracované tak, že připomínají sloupce tenkých palačinek. Při silném přílivu bije voda do dutin pod skalami a tryská ven jako impozantní gejzír. Jelikož sme tu byli zrovna při vysokém přílivu, viděli sme jak krásně bije voda o skály.

Punakaiki

Vodní gejzír z komína

Cestou dále jsme se stavili v bývalém zlatém dolu Mitchell's Gully. V průvodci psali, že si máme vzít baterky. Takže sme samozřejmě vyrazili bez baterky, což sme zjistili zanedlouho, když sme vlezli do první důlní chodby :) Narazili sme na rozpadající se vodní kolo a dýchla na nás atmosféra dávných časů.

Odtud sme zamířili dále na sever vedle městečka Westport do zátoky Tauranga Bay. v nedaleké zátoce mě přepadla chuť konečně se vykoupat v moři, takže sem natáh plavky a hurá do vody. No...už sem se koupal i v teplejší vodě, ale bylo to příjemný a navíc pak krásně hřálo sluníčko :)) Krátkou procházkou jsme došli k tulení kolonii, kde jsme sice zdálky, ale zato pěkně v akci pozorovali malá tuleňátka "ve školce". Nejvíce si oblíbili hru "na babu" - jedno tuleně si vylezlo na kámen uprostřed a ostatní se honili dokola snažili se dostat na jeho místo. Honičku prokládali koupelí v "bazénku". Dospělé samice (samci jsou k vidění pouze cca od prosince do konce ledna, pak se vrací na moře) se jako obvykle povalovaly po okolních kamenech, odpočívaly a jen občas hodily okem po malých nezbedech, jestli jsou ještě všichni :-)

Na parkovišti nás po celou dobu obveselovaly weky - zajímaví nelétaví ptáci dost podobní kiwiům, jen výrazně méně plaší :-) Jedna nám málem vlezla až do auta. Pája mě vůbec neposlouchá, takže jí přes moje protesty krmil čerstvým chlebem, snad jí pak chudince nebylo špatně... :-)

Weky na parkovišti

Weka

Dnešní konečná se jmenuje Lake Rotoroa, kde jsme v opuštěném kempu zakotvili na noc a nakonec i zdarma :)