Nový Zéland

Ráno nás čekalo příjemné probuzení do slunečného dne. Z kempu je krásný výhled do okolí a na zátoku Akaroa Bay. Na následujícím snímku konečně vidíte naši káru. Má natočeno asi 322tis km, ale jede jak nová :-D

Po ránu v kempu s naším   Campervanem

Po ránu v kempu

Poklidili sme karavan a vyrazili z kempu do města na snídani V průvodci psali o výborném pekařství. Nebylo těžké ho najít, přijede se k němu po hlavní silnici Rue Lavaud, která na konci přechází v Beach Street. Posnídali sme muffiny a přitom se kochali výhledem na krajinu a racky jak se prohání po zátoce.

Snídaně v Akaroa Bakery - Beach   Street

Výhled na Akaroa Bay

Následovala procházka po městě směrem k přístavu, zastávka na molu, dále k majáku a pak na nedaleký anglikánský hřbitov.

Akaroa Harbour

Zastávka na molus

Maják

Anglikánský hřbitov

Anglikánský hřbitov Anglikánský hřbitov

Anglikánský hřbitov

Dalším cílem naší cesty byl Waeckerle Cottage na opačném konci města. Cestou nelze přehlédnout pomník na počest padlých bojovníků.

Katolický kostel Sv.Patrika

Pomník padlých bojovníků

Nedaleko se nacházel zajímavý kostel Svatého Patrika a kostel Svatého Petra s krásnými varhany.

Katolický kostel Sv.Patrika

Kostel Sv.Petra

Ještě jsme v krátkosti zvládli nákup a už frčeli hledat maják (který jsme bohužel nenašli :-() Zato jsme pořídili fotečky s autíkem před úžasným pozadím (posuďte sami :-)) společné foto, abyste si nemysleli, že jsme tu každý sám... :-)

Výhled

Výhled

Silnice vedoucí do Akaroy je plná zatáček...první je 7km zatáček směrem do kopce a po zadolání vrcholu následuje dalších sedm kilometrů zatáček dolů.

Výhled

Ve dvě hodiny na nás přepadl hlad, takže následovala malá přestávka na nudle s výhledem na anglikánskej kostel.

Anglikánský kostel

Po obědě přišla ta osudná chvíle, kdy se Lucka ujala volantu poprvé. Po několika pohybech stěračů sem a tam hodila blinkr (taky ho maj na druhý straně) a vydali sme se na cestu :) nakonec řídila asi 200 kiláků, ale na poslední kousek cesty už mi volant zase vrátila, abychom v pořádku dojeli až do naší dnešní konečné ve městečku Oamaru. Zítra budeme muset pro jistotu natankovat než vyrazíme dál, tak si aspoň spočítáme kolik nám to papká :) Už sme najeli přes 400km.