Nový Zéland

Když jsme se ráno probudili a viděli venku jak sněží, tak je nejvyšší čas vzít si dovolenou a odletět do teplých krajin. K tomu nám velmi dobře poslouží letecká společnost Korean Air. V listopadu jsme si zajistili letenky v akci přes Studentagency přímo z pražského letiště Ruzyně. To bude pohoda...konečně zas letět z Prahy :) Kdo by chtěl vyrazit na Nový Zéland může využít nynější akci s www.letuska.cz, která ke svému výročí 10let nabízí letenky právě s Korean Air (nejen na Nový Zéland, ale i do dalších zajímavých destinací).

Jelikož plánujeme začít naši cestu na jižním ostrově, tak už asi měsíc hledám letenky za nějakou rozumnou cenu z Aucklandu do Christchurch. Ve středu 3.3. se konečně zadařilo a už máme dopředu zakoupeny letenky se společností Air New Zealand za super cenu 59NZD / os. Sice nás čekají 4 hodiny v Aucklandu na letišti, ale aspoň budeme mít dost času zařídit si půjčení karavanu nebo auta...uvidíme podle ceny, kterou nám nabídnou. Podle rad známých by se nám mělo podařit vyjednat lepší cenu nejen z důvodu končící sezony, ale i proto, že většina cestovatelů si půjčuje auto právě v Aucklandu a na konci cesty ho nechá na jižním ostrově. Takže my jim ho vlastně přivezem zpátky do Aucklandu...a ještě jim za to zaplatíme :-D

V 19,15 odlétáme směr jihokorejský Seoul, kde máme 4 hodiny čekací dobu na další spoj. Čeká nás 10,5 hod dlouhý let Boeingem 777-200ER. Takže doufejme, že náš let nebude kvůli sněžení odložen. Kolega z práce letí směrem na druhou stranu, na Kubu a psal, že budou mít 7,5 hod zpoždění v Amsterdamu.

Přihlásíme pravděpodobně po příletu do Seoulu.

Tolik prozatím vše od našeho zpravodaje ;)