Kanada

Dnes mám v plánu vyrazit na Kensington Market, do muzea a na zámek Casa Loma. U snídaně jsem se seznámil s Nadiou, která se chystá za pár dní odletět do Kolumbie na misi jako lékařka. Nějak sme se zapovídali a nakonec jsem vyrazil do města až po desáté hodině.

Pohled na CN Tower za slunného dne

Vypadá to na pěkný slunečný den, takže vyrážím směrem k nedalekému Kensigton marketu, který by měl být dle průvodce plný nejrůznějších obchůdků, bikerů a lidí všech možných národností...ale asi byla na ně moc zima, takže ulice byly poloprázdné. Tak jsem se vydal po College Street směrem ke Queens Park.

Queens Park

Po příjemné procházce parkem jsem zamířil na prohlídku Royal Ontario Muzea, na které jsem měl zlevněné vstupné v rámci zakoupeného Toronto CityPassu. Zvenku by člověk ani neřek, že v téhle budově je muzeum :) Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Royal Ontario Museum

Royal Ontario Museum

V muzeu jsem strávil skoro tři hodiny a už mi začalo kručet v břiše, tak jsem vyrazil směrem k další atrakci - zámku Casa Loma. Cestou jsem se zastavil opět v Irish Pubu, ale tentokrát jsem si objednal palačinky z celozrnné mouky s javorovým syrupem.

Palačinky v Irish Pubu

Od Irish Pubu to už nebylo daleko na zámek, který byl domovem Sira Henryho Pellatta. Na svojí dobu byl neobvykle bohatě vybaven. Stavba trvala od roku 1911 do roku 1914 a tehdy bylo v celém Torontu zhruba 30 telefonů, ale Sir Henry Pellat vybavil svoji rezidenci zhruba 45 domácími telefony, aby mohl volat služebnictvu do jiných místností. Krom jiného vybavil koupelnu vanou, sprchovým koutem, splachovacím WC a dokonce v suterénu byl postaven bazén. Výstavba tohoto sídla vyšla na tehdejších 3,5milionu kanadských dolarů.

Casa Loma

Casa Loma

Casa Loma

Casa Loma

Casa Loma

Cestou zpátky nepohrdnu svezením metrem za 3CAD (denní jízdenku si koupim až zítra za 10CAD). Dneska se zase hraje NHL, zrovna hraje Toronto Maple Leafs proti Montréal Canadiens. Hádejte, kde se to hraje, když jsem zrovna v Torontu....uhodli ste, hrajou venku v Montréalu. No nic tak si zajdu do nedaleké hospůdky O'Grady. Sice jsem přemýšlel, že bych zaskočil zase do The Overdraught, ale dneska už se mi nechce chodit tak daleko. Beru si s sebou notebook a snažim se během hokeje alespoň napsat další článek.

Hokej byl docela koukatelný, zase se strhlo několik rvaček...Toronto nakonec prohrálo 0:3. Dneska to balim docela brzo po hokeji a jdu se vyspat na zítřejší poslední den.