Zanzibar - banner

Konečně si můžeme trochu přispat, potápění máme až od devíti. Dáváme snídani a míříme do divecentra. Dnes zamíříme opět na lokalitu Hunga a Magic Reef. Obě lokality jsou poměrně blízko a tak zhruba po dvaceti nebo třiceti minutách dorážíme na místo. Tentokrát jsme na čtyři skupinky a pod vodu půjdem s instruktorem Alim, já, Jožka a mladý pár z Washingtonu. Teda aspoň sme si to mysleli.

Krátce po zanoření se k nám přidal ještě starší pár z Holandska, se kterým jsme měli tu čest se potkat včera a bohužel to nebyly úplně nejlepší zážitky. Pán je totiž hrozně hrrr, protože on si to potřebuje vyfotit a tak nemá problém do někoho strčit, drcnout...přitom má přes 800 ponorů, tak už by moh být klidnější :) Naštěstí se odpojili po chvilce, aby se vrátili ke svému instruktorovi, který se zanořoval pomaleji kvůli problémům s vyrovnáním tlaku u rumunské potápěčky Andrady. Ponor byl do maximální hloubky 13,5m (Jožka byl asi o 1,5m ještě hlouběji). Během 53min ponoru jsme potkali Mantis Shrimp, Leaf fish, krásnou chobotnici, murénu a Puffer fish.

Mezi ponory slupnem svačinku a přesunujeme se nedalekou lokalitu Magic Reef, kterou jsme již také navštívili, ale to nám vůbec nevadí. Tento 55min ponor nám jen kazí zhoršená viditelnost díky přílivu a velkého množství planktonu. Zahlédneme několik Stone fish, Puffer fish, několik perutýnů, ale největším objevem je Razer fish, které se maskují jako podvodní tráva...ale hrozně rychle se přesunují.

Vracíme se celkem brzo...kolem jedné jsme zpátky a přemýšlíme co budeme dělat. Nedaleko našeho hotelu je želví rezervace a tak chvíli odpočíváme na internetu a pak se vydáváme na procházku po pláži až k majáku. Odhadem tak 20min procházky na sluníčku. Platíme vstup 5USD/osobu do rezervace. Děláme pár fotek a pomalu vyrážíme směr zpátky do hotelu. Pozdní odpoledne a večer trávíme za doprovodu filmů z notebooku a několika drinků Cuba libre z vlastních zásob :)