Hawaii - banner

Čeká nás poslední den na Maui. Opět posnídáme na terásce a poté se pustíme do balení věcí, checkout provádíme kolem jedenácté a loučíme se s tímto zajímavým resortem ... Zatím tu totiž ještě nebylo nezmíněno, že Maui Sunseeker je zaměřen na komunitu LGBT, tedy lesby, gaye, bisexuály a transgender. Tahle informace nám nějak při objednávání ubytování utekla, nicméně rozhodně nikdo s námi neměl žádný problém, přestože jsme tu byli jediný "smíšený" pár. Pánové z recepce byli velmi milí a vstřícní a vždy usměvaví, tedy hlavně na Páju :-)

V původním plánu na dnešek byla tůra okolo celé západní části ostrova, nicméně po všech těch dnech neustálého cestování tento plán přehodnocujeme a rozhodneme se dnes trochu zvolnit a konečně mít "trochu havaj" ... Takže dnes to moc akční reportáž nebude, půjdem se podívat po nějakých plážích.

Projedeme celé přípobřežní městečko Kihei, občas zastavíme na nějaké pláži, poté pokračujeme do sousedního Wailea, kde jsou nashromážděny ty nejluxusnější resorty, včetně Four Seasons Maui, nedávno vyhlášeného za nejlepší hotel světa. Nakonec se usadíme v dalším městě Makena, objevíme tu totiž malou zapadlou pláž, s dostatkem stínu, se zázemím a hlavně s parkováním až téměř u vody, což s autem naloženým všemi našimi zavazadly oceníme nejvíc.

Tady nakonec zůstaneme až do tří odpoledne, častěji ve stínu stromů než na přímém poledním slunci, takže žádný bronz zatím nenachytáme. Přálo nám ale štěstí a viděli jsme několik velryb, které tu v lednu a únoru mají sezonu, kdy se přibližují k pobřeží. Zvedáme kotvy, přesouváme se do hlavního města Kahului, kde musíme vyřídit ještě jeden restík. V předchozím hotelu Maui Beach nám totiž podle výpisu z kreditní karty naúčtovali za nocleh oproti naší rezervaci na booking.com navíc 90 USD, což není zanedbatelná částka. Sice to chvíli trvá, ale po delší diskuzi s Pájou recepční omyl uzná a vydává potrvzení na refundaci. Tak snad již bude vše v pořádku. Cestou ještě nezbytná zastávka u BMW of Maui a míříme na letiště.

U půjčovny Dollar odevzdáváme auto, opět je to jen rychlá formalitka a shuttle bus nás odveze na letiště. Tam ještě musíme trochu přebalit zavazadla, aby velký kufr pro odbavení měl do 50 liber, na to tu striktně dbají. Hotovo, procházíme security po americku, tedy včetně sundání bot a pak už jen čekat u terminálu na letadlo Boeing 717 směr Lihue. To má trochu zpoždění, měli jsme odlétat v šest večer, nakonec ostrov Maui opouštíme lehce po půl sedmé. Let trvá krátce, za 40 minut přistáváme na večerním Kauai. Tady máme auto opět dopředu rezervované u Dollaru, tentokrát to má být levnější kategorie, malé dvoudvéřové auto. Ale jelikož tu zrovna žádné nemají k dispozici, dostáváme zdarma upgrade na sedan, konkrétně stříbrný Ford Fusion, s koženými sedačkami a dvouzónovou klimatizací. Pozor neplést s Fusionem, který znáte v ČR, v Americe se pod tímto označením skrývá klasický sedan asi jako u nás Mondeo.

Unaveni sedáme do auta a jedeme asi 5 mil do rezervovaného Aston Aloha Beach Hotelu, který nacházíme s navigací velmi snadno. I za tmy působí moc krásným dojmem. Dostáváme pokoj a už se moc těšíme do postýlky, ale zjišťujeme, že náš přidělený pokoj má oddělené postele, tak znovu s kufry na recepci a po omluvě do nového, ještě většího a ještě krásnějšího pokoje s obří postelí, do které okamžitě padáme ...