Malaga, Gibraltar - banner

Naposled se probouzíme do slunečného španělského rána. Snídáme v klídku a pohodě, po snídani se všichni rozvalíme na lehátkách v zahradě u bazénu, abychom naakumulovali do těla co nejvíce teplíčka. Čteme si zprávy z domova mimojiné o ledovce, která pokryla spoustu českých měst. No, to teda bude návrat ... Vydržíme si tu povídat a vyhřívat se skoro do dvanácti, pak jen vyběhneme nahoru do pokojů pro věci, na recepci se odhlásíme a vyrazíme na poslední výlet do města, protože letadlo nám odlétá až v 17 hodin.

Zaparkujeme poblíž centra a vydáme se pěšky směrem ke katedrále. Teploměry ukazují krásných 19 stupňů celsia, obloha je jako vymetená, málem bychom úplně zapomněli, že za pár dní začíná advent. Na něj se v Malaze už připravují, mezi palmami začínají rozvěšovat vánoční osvětlení a každé druhé náměstí zdobí světelná instalace ve tvaru vánočního stromečku.

Cestou koupíme a rozešleme pohledy a konečně dorazíme ke Catedral de la Encarnación, která byla vybudována křesťanskými dobyvateli roku 1528 namísto původní velké mešity. Někdy je nazývána také La Manquita ("ta jednoramenná"), protože její druhá věž nebyla kvůli nedostatku peněz nikdy dokončena. Moc času už nemáme, spokojíme se tedy s obhlídkou exteriéru a vracíme se k autu, abychom se přesunuli k dalšímu cíli.

Tím je muzeum historických automobilů, kde za vstupné 6,50 EUR můžeme shlédnout spoustu vozů ze začátku minulého století. Nejvíc nás potěší přítomnost československého Velorexu a Tatry a taktéž zástupce naší nejoblíbenější značky - BMW 328.

U muzea kluci objeví auto s maskovacím polepem, ze kterého se vyklube prototyp Mercedesu GLA 45 AMG. Pája pohotově udělá několik snímků, které si můžete prohlédnout v reportáži na Autoweb.cz :) Po návštěvě muzea uděláme po cestě na letiště ještě jednu zastávku, byť nás tlačí čas, a sice v místním Carefouru. Nemůžeme přeci tuhle zemi opustit bez zásob jejich úžasných uzenin.

Pak už honem přes benzinku na letiště, tentokrát to máme přesně na čas. Checkin máme hotový včetně vytisknutých boarding pasů, odevzdáváme auto, probíháme rovnou bezpečnostní kontrolou a pak rychlý přesun k našemu gatu. Letadlo Boeing 737-800 už tam stojí a za pár minut nás začínají pouštět dovnitř. Ryanair jakožto nízkonákladovka nepřiděluje standardně sedadla, naštěstí se nám podaří sedět pospolu, stejně jako cestou sem. Odlétáme jen s pětiminutovým zpožděním, ale přistání je o něco opožděno. Když v půl deváté večer vystupujeme na Norimberském letišti, oblékneme všechny mikiny a bundy a přesto pořád klepeme kosu. Je tu totiž o 25 stupňů méně, než před pár hodinami v Malaze. A dokonce si tu šáhneme na první sníh letošní zimy.

V Parkhausu P3 naskáčeme do Snejkova BMW a vyrážíme směr Praha. Po prázdných německých dálnicích cesta uteče jako voda, takže krátce po půlnoci se v Modřanech se Snejkem a Kristýnou loučíme, přeskakujeme do našeho BMW, které zatím čekalo v garáži, a přejedeme prázdnou noční Prahou až domů. V jednu hodinu už padáme do postele nechat si zdát o dalším blížícím se leteckém výletu ...