Kuba

Zbytek včerejšího večera jsem zakončil celkem brzy v posteli, časový posun 6 hodin udělá svoje.

Když jsem se probudil, venku už bylo světlo. Mrknul jsem na dálkové ovládání od klimatizace a usoudil, že to bude ten správný čas, abych vstal a šel na snídani. Cestou mi bylo trochu divný, že jsem nepotkal ani živáčka. Ha těsně před budovou, kde se podávalo jídlo, jsem potkal další dva lidi...je to dobrý, nejsem tu sám :) Přikročím ke dveřím...a ty nešly otevřít, na dveřích píšou otevírací dobu od 7:30... vytáhnu mobil...a ono bylo 7:25 shocked

Pohled na pláž

Dopoledne jsem příjemně strávil u moře, v moři a samozřejmě v takovém vedru se musí doplňovat tekutiny, takže dalšími místy byly samozřejmě bary. Dva bary u bazénu a jeden bar na lobby...to dá přecijen zabrat :) Nechtěl jsem opalování hned první den přehnat, tak jako se nám to přihodilo na Srí Lance a v Malajsii, takže odpoledne jsem se vydal na lekce Salsy.

Nejdříve jsem jen tak z dálky pozoroval za doprovodu Cuba Libre. Pak si mě všimly tanečnice ze souboru, který předtím nacvičoval na večerní představení, takže jsem neodolal a vyzval jejich trenérku Tanyu k tanci na parketu. Sice si ještě něco ze Salsy pamatuju, ale ty kubánky to maj prostě v krvi, takže zhruba po 40minutách sem si musel dát pauzu na drink :)

Kubánky nacvičují na večerní představení

Jako každý večer i dnes byl připraven večerní zábávný program. Očekával jsem taneční soubor, nicméně ty přijdou až v dalších dnech. Na dnešek oznámili souboj dámy proti pánům. No uvidíme co z toho bude...dámy byly vybrány z tanečního souboru a ty dostaly za úkol vybrat si protějšky z publika. V tu chvíli jsem začal tušit pro koho asi tak dojdou. Nu což, bude sranda a o tom to je :)

Krom mě nakonec přitáhly slečny ještě tři kanaďany jménem Dave, David a Justin. První soutěž spočávala v tanci a holky dostaly přednost. Podle očekávání jim DJ pustil Salsu a holky to rozjely. V duchu jsem si pomalu vymýšlel co asi na Salsu předvedu. Zrada...pro nás nebyl připraven stejný tanec, ale pustili nám baletní hudbu :-D Snažil jsem se rozpomenout na baletní průpravu z dob, kdy jsem ještě závodně tancoval. Přidal jsem pár prvků, které jsem okoukal přes den u holek, když nacvičovaly na své vystoupení. Další skladba pro holky byla Samba, to již bylo jasné, že my Sambu mít nebudeme...Nám pustili pro změnu kankán. Sice netušim, kde tu písničku vyhrabali, ale kankán má celkem jednoduchou choreografii, takže to pro mě nebylo tak složitý, Mí spolubojovníci, ale měli problémy s vystihnutím tohoto tance :) No a do třetice všeho dobrého...holky dostaly Raegeton a pro nás pustili Twist. To byla hračka. Celkově jsme myslím sklidili velký potlesk za snahu.

Následovala klasická obíhačka židlí, kde jsem bohužel vypadl asi ve třetím kole, ale Justin nakonec vyhrál. Pak přišla na řadu hra s provázkem, kdy stojí všichni v řadě za sebou a podle moderátora se přemisťují na pravou stranu, levou a nebo rozkročmo...no a kdo špatně vykoukne z řady vypadává. Odolával jsem asi do čtvrtého kola, ale nakonec ani tuhle hru sem nevyhrál :-D

Nakonec přišla ještě zábavnější hra, kdy jsme byli vždy hromadně vysláni do publika, abychom přinesli postupně nejvíc bot, nejvíc triček a pak přišel nejnáročnější úkol, přinést nejvíc podprsenek. Velmi těžký úkol, když většina dam byla bez :) Počítání bot a triček bylo jednoduchý, při počítání podprsenek bylo uděleno nakonec víc bodů, dle velikosti :-D Všechny sebrané kusy oblečení a obuvi se házely na jednu hromadu, takže bylo vtipný sledovat publikum, když dostali příležitost najít si svoje zapůjčené věci.

Vyhlášení výsledků nebylo jednoznačné díky chybějící technice na měření hlasitosti potlesku, ale nakonec nás moderátor nechal vyhrát a předal nám litrovou láhev kubánského rumu Havana Club.